Strona główna Temat dnia Miało być łatwiej o prawo jazdy…

Miało być łatwiej o prawo jazdy…

11

A przynajmniej liczyli na to mieszkańcy Świdnicy. Spodziewali się, że znając własne miasto lepiej zdołają się przygotować do egzaminów i będą mieli większe szanse na powodzenie. Po dwóch miesiącach działania oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego statystyki pokazują gorzką prawdę.

egzamin 5

Z 254 osób przystępujących w Świdnicy do egzaminu praktycznego zdało tylko 76.  Egzamin teoretyczny zdawały od 15 kwietnia do 11 czerwca 502 osoby. Z powodzeniem – 184. Janusz Ludwiczak, kierownik działu egzaminacyjnego w WODR-ze samo zainteresowanie egzaminami ocenia na umiarkowane. Chętnych jest zbyt mało, by organizować egzaminy codziennie. Można do nich przystąpić 2 razy w tygodniu, przeważnie w środy i piątki.

Uruchomienie oddziału WORD-u w Świdnicy kosztowało 200 tysięcy złotych. Po połowie nakłady ponieśli miasto i wałbrzyski ośrodek ruchu drogowego. Na potrzeby filii zaadaptowano pomieszczenia w siedzibie OSP przy ulicy Głowackiego. Między ulicami Armii Krajowej i Głowackiego powstał plac manewrowy z poczekalnią.

asz