Strona główna Wydarzenia Świdnica Galerion 2014. Niepełnosprawni mają talent

Galerion 2014. Niepełnosprawni mają talent

0

Bawią się w teatr, śpiewają, tańczą, malują, fotografują, piszą wiersze – wśród osób niepełnosprawnych nie brakuje utalentowanych osób. W Świdnicy po raz pierwszy zostanie zorganizowany III Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych GALERION 2014r. Początek 17 czerwca o godz. 13.00, w sali teatralnej ŚOK.

galerion

Celem imprezy jest promocja twórczości niepełnosprawnych, a przez to aktywizacja tej grupy i niwelowanie barier społecznych, które utrudniają niepełnosprawnym pełne funkcjonowanie w społeczeństwie. Oceniać wykonawców będzie komisja artystyczna, która po obejrzeniu wszystkich prezentacji wytypuje najciekawsze dzieła do wystawy i koncertu finałowego, który odbędzie się 22 września 2014r. w Teatrze Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.

Patronat nad tym Przeglądem objął Radosław Mołoń Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. Przyjadą do Świdnicy twórcy: z Jeleniej Góry, Stronia Śląskiego, Wałbrzycha, Opolnicy, Mokrzeszowa, Bielawy, Ludwikowic Kłodzkich, Ząbkowic Śląskich, Złotoryi oraz Świdnicy. Organizatorami  są: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Stowarzyszenie MOTYL na Rzecz Integracji Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Wałbrzychu oraz Świdnicki Ośrodek Kultury.

/ŚOK/