Strona główna Bez kategorii Kongres Regionów pod patronatem prezydenta RP

Kongres Regionów pod patronatem prezydenta RP

5

Prezydent RP Bronisław Komorowski objął honorowym patronatem Ogólnopolski Kongres Regionów.  V edycja najważniejszego i największego spotkania samorządowców odbędzie się za niespełna dwa tygodnie, 10-12 czerwca w Świdnicy (Dolny Śląsk).

Bronisław Komorowski

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.   foto Kancelaria Prezydenta RP

Zaplanowane na tak dużą skalę spotkanie przedstawicieli samorządu terytorialnego, przedsiębiorców i inwestorów bez wątpienia przyczyni się do pogłębienia współpracy różnych środowisk działających na rzecz lokalnych społeczności. Szczególnie cenne jest –  w kontekście tegorocznych wyborów samorządowych – że pragną Państwo podkreślić rolę samorządowców jako kreatorów i liderów ważnych procesów, służących rozwojowi całego kraju – czytamy w decyzji o patronacie przekazanej przez Sławomira Rybickiego, sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

Tegoroczna edycja Kongresu Regionów odbędzie się pod hasłem „Przywództwo, odpowiedzialność, kreatywność” i dotyczyć będzie nowej roli władz samorządowych.

Kongres Regionów w Świdnicy to największe w Polsce spotkanie samorządowców, ludzi nauki, biznesu i przedstawicieli organizacji pozarządowych z całego kraju. W każdej edycji Kongresu Regionów bierze udział blisko 2 tys. osób z całej Polski. W trakcie trzech dni kongresowych odbywa się kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych i sesji plenarnych.

Gościem specjalnym V Kongresu Regionów będzie Rudolph Giuliani – legendarny burmistrz Nowego Jorku. W spektakularny sposób zmienił oblicze jednej z największych metropolii świata. Swoimi doświadczeniami i przemyśleniami podzieli się z uczestnikami tegorocznego Kongresu Regionów. Wykład Rudolpha W. Giulianiego to przede wszystkim historia tego, jak stał się znanym przywódcą, z wieloma barwnymi historiami kształtującymi jego styl oraz wiele porad, jak być skutecznym, szczególnie w trudnych okolicznościach. Opowiada o tym, jak udało mu się przejąć kontrolę, zostać przywódcą i uświadomić nowojorczykom, że pod jego rządami, są w dobrych rękach.

Jest autorem książki „Przywództwo”, którą jeden z popularnych amerykańskich magazynów zrecenzował krótko słowami: „Skuteczne porady mistrza zarządzania. Giuliani ponownie pokazuje dlaczego ma miliony wielbicieli.”

Poprzedni artykułFreestyle z gwiazdami
Następny artykułBudżet obywatelski. Zgłoś swój projekt