Strona główna Kultura Freestyle z gwiazdami

Freestyle z gwiazdami

0

12 raperów z całej Polski uczestniczyło w bitwie freestyle, którą rozegrano w ostatnią sobotę w ramach Wielkiej Rapsodii Świdnickiej w Klubie Bolko w Świdnicy. Główną nagrodę  zdobył raper o pseudonimie Filipek z Milicza.

freestyle

Tym, co odróżnia świdnicką imprezę od większości bitew, jest też tworzenie podkładów na żywo przez zespół instrumentalny Aplaindygo (bas, dj, klawisze, perkusja). Rywalizację poprowadził Daniel Piórek, a oceniało jury w składzie: Czeski (jedyny zawodnik w całej Polsce, który wygrał 3 najbardziej prestiżowe turnieje freestyle’owe: Wojna o Śląsk 2008, Wojna o Wawel 2009 oraz Wielka Bitwa Warszawska 2012), Madział (świdnicki raper, organizator pierwszych pojedynków freestylowych w rodzinnym mieście),  i  Robert Kaśków (dyrektor I LO w Świdnicy, interesuje się literaturą, historią kultury, piłką nożną i wszystkim, co „dziwne i niezwykłe”). Zwycięzca dostał w nagrodę 500 złotych i dwa tomy Rapsodii Świdnickiej. Drugie miejsce i 300 złotych wywalczył Lakott (Świdnica) , a trzecie i 100 złotych – Pejter (Wałbrzych).

Nie tylko muzyczna bitwa na słowa czekała na fanów hip-hopu. Jedną z części imprezy były pokazy taneczne grup Gang The Funk ze Świebodzic i B-Boys Life Forever ze Świdnicy. Gośćmi specjalnymi wieczoru byli Mam Na Imię Aleksander i Trzeci Wymiar.

Poprzedni artykułŚwidniczanie najlepsi w ratowaniu [FOTO]
Następny artykułKongres Regionów pod patronatem prezydenta RP