Strona główna Wydarzenia Świdnica Trwają zapisy na II Zjazd Świdniczan

Trwają zapisy na II Zjazd Świdniczan

0

 Wycieczki, spotkania w restauracjach, wspólny grill i dyskoteka, koncerty, a także wiele innych atrakcji – te i wiele innych atrakcji zaplanowano na  II Integracyjny Zjazd Wszystkich Świdniczan, który odbędzie się od 21 do 24 sierpnia 2014 roku. Na trzy miesiące przed Zjazdem swoją chęć udziału zgłosiło już pół tysiąca osób.

Zjazd Świdniczan, foto Łukasz Jóźwiak

Zdjęcie Łukasz Jóźwiak

 Ogromnym zainteresowaniem, podobnie jak przed rokiem, cieszą się wycieczki, podczas których świdniczanie zwiedzą bliższe i dalsze okolice, i które każdego dnia zakończy wspólny grill. Nie mniejszą atrakcją są zjazdowe gadżety – koszulki, kubki, maskotki itd., z których każdy uczestnik zapisujący się na zjazd może skomponować dowolny zestaw.

 Na Zjazd Świdniczan, podobnie jak przed rokiem, zaproszeni są wszyscy ci, którzy urodzili się w Świdnicy przed wojną, jak też ci, którzy trafili tu po 1945 roku. Zapraszamy zarówno tych żyjących w mieście obecnie, jak i tych, którzy z różnych powodów stąd wyjechali. Jak pokazał I Integracyjny Zjazd Wszystkich Świdniczan, mieszkańcy naszego miasta mają ogromną potrzebę spotkania się i integracji.

 Jak się zapisać?

Formularze zgłoszeniowe wydawane są w Informacji Turystycznej w świdnickim Rynku oraz w wieży ratuszowej. W tym roku uruchomione zostały także formularze, które można wypełnić on-line na stronie www.zjazdswidniczan.pl.

 O II Integracyjnym Zjeździe Wszystkich Świdniczan

II Integracyjny Zjazd Wszystkich Świdniczan (21-24 sierpnia 2014 roku) to wielkie spotkanie wszystkich, obecnych i byłych mieszkańców Świdnicy. Zapraszamy tutaj także przedwojennych świdniczan narodowości niemieckiej, uchodźców greckich, którzy znaleźli tu azyl w l. 50. i 60. XX w., Żydów, którzy wyjechali w latach 50. i którzy zostali zmuszeni do emigracji po r. 1968, Polaków, którzy opuścili miasto w latach 70. i 80., Rosjan, którzy urodzili się tu w rodzinach pracujących dla wojsk Armii Radzieckiej, tych, którzy w poszukiwaniu pracy wyemigrowali w XXI w. Słowem wszystkich, którzy byli bądź są związani ze Świdnicą!

 Organizatorami II Integracyjnego Zjazdu Wszystkich Świdniczan są Świdnicki Ośrodek Kultury, Miasto Świdnica oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”.

/UM w Świdnicy/