Strona główna Temat dnia Areszt za ukrywanie 30 tysięcy przesyłek

Areszt za ukrywanie 30 tysięcy przesyłek

0

Na dwa miesiące trafił do aresztu 40-latek ze Świdnicy, który miał ukrywać sądowe przesyłki InPostu i żądać ogromnej łapówki. Mężczyzna w piątek usłyszał dwa zarzuty.

prokuratura2

Już w kwietniu tego roku do adresatów nie trafiały listy i paczki, które miała dostarczyć Grupa Pocztowa InPost. Przesyłki zawierały pisma sądowe i akta prokuratorskie. Sprawa została przez przedstawiciela regionalnego zgłoszona na policję. Na polecenie prokuratury została przeszukana siedziba firmy, jednak nic nie znaleziono. Policja i prokuratura prowadziła w tej sprawie intensywne czynności śledcze. – Dzięki pracy operacyjnej policji i przysłuchaniom pracowników firmy InPost, uzyskaliśmy informacje, że przesyłki zostały ukryte w jednym z mieszkań na terenie miasta – mówi Marek Rusin, prokurator rejonowy w Świdnicy i dodaje20 maja ktoś dostarczył wszystkie przesyłki do jednego z punktów InPostu. W sumie było ich około 27 802. Wszystkie przesyłki po inwentaryzacji trafiły z powrotem do InPostu, a w dalszej kolejności do adresatów.

Jak się okazało, listy i paczki ze Świdnicy i Brzegu Opolskiego ukrył 40-letni mieszkaniec Świdnicy, który prowadził punkt agencyjny dla InPostu. Jacek B. usłyszał także zarzut żądania od przedstawiciela regionalnego grupy pocztowej łapówki w w wysokości miliona złotych. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował mężczyznę na 2 miesiące.

Poprzedni artykułTrwają zapisy na II Zjazd Świdniczan
Następny artykułBiżuteria na Dzień Matki [WYNIKI KONKURSU]