Strona główna Bez kategorii Świdnicka Gryfiada po raz drugi

Świdnicka Gryfiada po raz drugi [FOTO]

0

Korowód, pełny barwnych strojów, gryfów, smoków i postaci ze świdnickich legend i historii miasta przeszedł ulicami Świdnicy. To było już drugie widowisko plenerowe Trutnowskiego Smoka i Świdnickiego Gryfa, tym razem związane z oblężeniem Świdnicy z 1345 roku.

Świdnicka_Gryfiada__26

Przemarsz rozpoczął się o godzinie 10.00 na placu Jana Pawła II, a zakończył w Rynku.Oprócz średniowiecznej parady, która przeszła ulicami miasta można było zobaczyć prezentacje artystyczne szkół i przedszkoli, pokaz gry na żywych szachach oraz spektakl teatralny „Jak Bolko Świdnicki II pomógł Janowi Luksemburskiemu dotrzymać słowa”.

Uczestniczy walczyli o Puchar Prezydenta Miasta Świdnicy oraz wiele innych, cennych nagród, ufundowanych przez Urząd Miasta w Świdnicy. W korowodzie wzięło udział 17 drużyn z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. Pierwsze miejsce wśród Szkół Podstawowych i Gimnazjów zajęła Szkoła Podstawowa nr 105 w nagrodę otrzymała 2 000 złotych. Drugie miejsce i 1 400 złotych przypadło Gimnazjum nr 1, trzecie miejsce i 1 000 złotych zdobyli uczniowie z Gimnazjum nr 4.

Poprzedni artykułMłodzież w pierwszej operze Mozarta
Następny artykułRusza Festiwal Reżyserii Filmowej