Strona główna Kultura Młodzież w pierwszej operze Mozarta

Młodzież w pierwszej operze Mozarta

0

Miał zaledwie 12 lat, gdy skomponował „Bastien i Bastienne”. Z pierwszą operą genialnego Wolfganga Amadeusza Mozarta zmierzą się młodzi muzycy ze świdnickiej Społecznej Szkoły Muzycznej II stopnia. Na muzyczny spektakl szkoła wraz z Towarzystwem Muzycznym zapraszają 9 czerwca.

mozart 1

„Bastien i Bastienne” jest typową sielanką pasterską epoki sentymentalizmu. Akcja rozgrywa się na początku XVIII wieku na wsi. Jej treścią są miłosne przekomarzania i perypetie dwóch par bohaterów, którzy wzajemnie podejrzewają się o zdradę. Realizatorzy zapowiadają widowisko w stylowych kostiumach i z oprawą scenograficzną. Po ubiegłorocznym „Skrzypku na dachu”, będzie to już drugi spektakl muzyczny przygotowany przez świdnicką Szkołę Muzyczną.

Operę będzie można obejrzeć 9 czerwca (poniedziałek) o godz. 18.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury (Teatr Miejski w Świdnicy, Rynek 45). Przygotowanie muzyczne – Marta Mokrzycka-Myrlak, reżyseria – Mateusz Myrlak. Jako soliści wystąpią uczniowie Wydziału Wokalnego Społecznej Szkoły Muzycznej II stopnia w Świdnicy, a towarzyszyć im będą: Stella Wesołowska – przy klawesynie oraz Świdnicka Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Kacpra Biruli. Wstęp wolny.

Poprzedni artykułDzień Dziecka na sportowo
Następny artykułŚwidnicka Gryfiada po raz drugi [FOTO]