Strona główna Wydarzenia Dzień Dziecka na sportowo

Dzień Dziecka na sportowo

0

Galeria Świdnicka od sportowych zawodów i pokazów zaczyna obchody Dnia Dziecka w najbliższą sobotę, 31 maja. Rozgrywki rozpoczną się w samo południe. Dzieci będą mogły wziąć udział między innymi w zmaganiach na torze z przeszkodami oraz w zawodach na rzuty karne. Piłka będzie główną bohaterką tego dnia. Nic dziwnego – organizacją zawodów zajmą się trenerzy i opiekunowie z Klubu Gryf Świdnica, w którym ćwiczy najmłodszy piłkarski narybek. Nad całością czuwać będzie nowy dyrektor klubu, a zarazem trener – Janusz Masny.

dzien dziecka 2014 zapowiedź

– Nie po raz pierwszy organizujemy wspólnie sportową imprezę z Galerią Świdnicką. To dobre miejsce, by zaprezentować nasz klub i popularyzować sport. Dzień Dziecka jest do tego świetną okazją – mówi Dariusz Jaworski, prezes KS Gryf.

Zawody trwać będą około dwóch godzin. Dla wszystkich dzieci, biorących w nich udział, przygotowano słodkie upominki. Dla najlepszych – atrakcyjne nagrody rzeczowe, jest więc o co powalczyć. W trakcie zawodów z prezentacją wystąpią dzieci i młodzież z UKS Judo Świdnica.

Dzień później, 1 czerwca, który ma mieć charakter artystyczny, także przygotowano krótki akcent sportowy. Wszystko dlatego, by dać możliwość występu prawdziwej gwieździe – przed dziećmi o godz. 13.00 wystąpi Jerzy Brzostowski i jego podopieczni z Klubu Teakwondo Gryf Świdnica. Spektakularny pokaz promować ma tę niezwykłą, wywodzącą się z Korei sztukę walki, a zarazem olimpijską dyscyplinę sportu.

Jerzy Brzostowski to świdniczanin, który wiele lat ciężko trenuje sztuki walki. Tak długi staż pozwala pochwalić się tytułem Mistrza Europy w technikach specjalnych w taekwondo.  Jest to jedno z bardzo wielu osiągnięć mieszkańca Świdnicy.

Klub Teakwodno GRYF Świdnica, to klub z długoletnią tradycja i doświadczeniem, które zaowocowało w postaci wielu sukcesów na arenie nie tylko krajowej, ale także międzynarodowej. Dzięki ogromnym trudom treningowym, jakim stawiają czoła młodzi zawodnicy na każdym treningu, wielkiemu zaangażowaniu trenerów oraz wsparciu miasta klub jest rozpoznawalną marką oraz wspaniałą wizytówką naszego miasta. Mimo tak udanej historii klub nie spoczywa na laurach, lecz w dalszym ciągu rozwija się i otwiera nowe możliwości dla młodych miłośników sztuk walki, przykładem może być sekcja MMA, która z pełnym powodzeniem rozwija się w bardzo zadowalającym tempie.

dzień dziecka 2014 zapowiedź 2

– Każda okazja do promowania sportowych talentów jest dobra. Galeria Świdnicka z przyjemnością udostępnia scenę na prezentację osiągnięć najmłodszych zawodników różnych dyscyplin. Ruch, sport wpływają na zrównoważony rozwój nie tylko młodego organizmu. Systematyczne uprawianie dyscypliny sportowej – każdej – uczy wytrwałości, kształtuje charakter, pozwala łatwiej pracować w grupie. To bezcenne wartości – podkreśla Beata Moskal-Słaniewska z Galerii Świdnickiej.

/GŚ/

Poprzedni artykułPiękniejszy świat Beaty: Razem na Dzień Dziecka
Następny artykułMłodzież w pierwszej operze Mozarta