Strona główna Bez kategorii Steczkowska i Elektryczne Gitary na dniach miasta

Steczkowska i Elektryczne Gitary na dniach miasta

1

Zaplanowane na 28 i 29 czerwca święto miasta – Dni Świebodzic 2014, zapowiada się naprawdę interesująco, a wszystko to dzięki zaproszonym  gwiazdom polskiej estrady.

Justyna_Steczkowska_autoryzowane

Justyna Steczkowska, zdjęcie wikipedia

W pierwszym dniu zabawy – sobotę, przed świebodziczanami wystąpią Elektryczne Gitary. Założony w 1989 r., zespół rockowy znany jest z takich przebojów lat 90. jak „Dzieci”, „Jestem z miasta”, „Włosy”. Kierowany przez charyzmatycznego lidera, Jakuba Sienkiewicza, skład największą popularność zdobył dzięki stworzeniu ścieżki dźwiękowej na potrzeby filmów „Kiler” i „Kiler-ów 2-óch”. Teksty utworów zespołu charakteryzują się grą słowną, a występy przed publicznością często odbiegają od klasycznych koncertów i przybierają formę muzycznych happeningów.

W niedzielę scena należeć będzie do Justyny Steczkowskiej. Artystka swoją karierę wokalną rozpoczęła w roku 1992, ale szerszej publiczności dała się poznać dwa lata później, gdy w programie „Szansa na sukces” brawurowo wykonała utwór „Boskie Buenos” z repertuaru grupy Maanam. Od tego momentu należy do najpopularniejszych i najbardziej cenionych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. Piosenkarka ma na swoim koncie 12 albumów studyjnych, na których znalazły się przeboje – „Dziewczyna szamana” czy „Oko za oko, słowo za słowo”. Aktualnie Justyna Steczkowska występuje w bijącym rekordy popularności programie telewizyjnym „The Voice of Poland”, gdzie pełni rolę jurora.

Dni Świebodzic to również spora dawka humoru i animacje dla dzieci. W tym roku o dobre nastroje świebodziczan zadba kabaret Smile – laureaci prestiżowej PAKI z 2007 roku, a program dla najmłodszych przygotuje Robi Show, jedyny na polskim rynku muzycznym wykonawca, który wykonuje autorskie kompozycje do ponadczasowych wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Dopełnieniem programu artystycznego będą, jak co roku występy podopiecznych świebodzickich placówek oświatowych oraz chóru „Akord”.

/Tomasz Merchut, UM Świebodzice/