Strona główna Sport Inne Młodzi wojownicy powalczą na tatami

Młodzi wojownicy powalczą na tatami

0

Przed nami V Otwarte Mistrzostwa Świdnicy w Judo Dzieci, które odbędą się w niedzielę, 18 maja w hali Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na osiedlu Zawiszów. Zawody zostaną rozegrane  pod honorowym patronatem JE Makoto Yamanaka, ambasadora Japonii oraz Wojciecha Murdzka, prezydenta Świdnicy. Obaj panowie dokonają otwarcia zawodów, które nastąpi o 10.00, a do 11.00 będą obserwować walki najmłodszych zawodników oraz wręczać medale i upominki zwycięzcom. Gościem specjalnym zawodów będzie Rafał Kubacki, najsłynniejszy polski judoka, dwukrotny mistrz świata i wielokrotny mistrz Europy.

 JUDO35

Porządek zawodów przedstawia się następująco: 10.00 – powitanie gości, otwarcie zawodów; 10.15 – rozgrzewka prowadzona przez Rafała Kubackiego; 10.30 – rozpoczęcie walk w kategorii dzieci młodszych (roczniki 2004-2007). Około 13.00 nastąpi rozpoczęcie walk w kategorii dzieci starszych i młodzików (roczniki 2000-2003). Zawody odbywać się będą na pięciu matach, ceremonie dekoracji odbywać się na bieżąco po zakończeniu walk w każdej z kategorii wiekowo-wagowych. Zakończenie zawodów przewidywane jest około 15.30 – zapowiada Witold Tomkiewicz.

 Kilka słów o klubie UKS Judo Świdnica

Od dziesięciu lat prowadzimy szkolenie dzieci w wieku od lat pięciu w myśl zasady, że bardzo niewiele dzieli sport od zabawy prowadzonej pod fachowym okiem trenera. Nasi najmłodsi adepci – jest ich w tym sezonie szkoleniowym 22 – swoją drogę do szlachetnej, bo pozbawionej agresji sztuki walki jaką jest judo zaczynają właśnie od zabaw podnoszących sprawność. Niezależnie jak potoczą się ich dalsze sportowe losy, pierwsza przygoda z judo w naszym klubie powinna dać im gibkość, elastyczność i nauczyć bezpiecznie upadać. Starsze dzieci ćwiczące w dwóch grupach walczą już regularnie w zawodach oraz na treningach o wyższe stopnie szkoleniowe. Zajęcia treningowe dwa razy w tygodniu przez dziesięć miesięcy roku szkolnego uzupełniamy letnim obozem treningowym organizowanym wspólnie z klubami wrocławskimi. W ostatnich dwóch latach nasi podopieczni wypoczywali i trenowali na dwutygodniowych turnusach w Centralnym Ośrodku Sportu we Władysławowie-Cetniewie. Klub finansuje się ze składek członkowskich pochodzących od rodziców trenujących dzieci, oraz przy odrobinie szczęścia w corocznych konkursach z miejskich dotacji. Oprócz tego rodzice świadczą pracę na rzecz klubu poczynając od wkładu w organizację zawodów poprzez wykonanie wieszaków do szatni w wynajmowanej sali po przygotowanie i prowadzenie klubowej strony i fan page na FB. Planujemy uruchomienie w roku szkolnym 2014/2015 klasy sportowej o profilu judo w Gimnazjum nr 3, a od roku 2015/2016 także w Szkole Podstawowej nr 105 – dodaje Witold Tomkiewicz.