Strona główna 112 Pokaźna plantacja konopi indyjskich

Pokaźna plantacja konopi indyjskich

48

Blisko 70 dorodnych roślin znaleźli policjanci w budynku na terenie gminy Strzegom. W zakazaną uprawę konopi indyjskich mogło być zaangażowanych 4 mężczyzn.

DSC_5956konopie1

Policjanci z Komisariatu Policji w Strzegomiu w jednym z budynków na terenie gminy Strzegom funkcjonariusze odkryli profesjonalnie przygotowane pomieszczenie , w którym znaleźli 61 dorodnych roślin konopi w donicach. – Funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 25 do 51 lat, mieszkańców gminy Strzegom. Budynek, w którym znajdowała się uprawa należy do 25 – letniego strzegomianina, który razem z pozostałymi mężczyznami został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. W trakcie prowadzonych przeszukań w miejscach zamieszkania zatrzymanych mężczyzn policjanci ujawnili w mieszkaniu zatrzymanego 25-latka 7 roślin konopi oraz 20 porcji marihuany.  Funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności związane z zabezpieczoną uprawą – informuje Katarzyna Czepil z KPP w Świdnicy.

DSC_5958konopie

Za posiadane środków odurzających jak i ich uprawę grozi kara do 3 lat, a gdy przedmiotem przestępstwa jest znaczna ilość narkotyków, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcia KPP Świdnica