Strona główna Wydarzenia Świdnica Dzień otwarty w świdnickim ZUS-ie

Dzień otwarty w świdnickim ZUS-ie

0

Dyżury ekspertów, porady, ulotki, doradcy z zaprzyjaźnionych instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych – to wszystko świdnicki Inspektorat ZUS zaplanował na 21 maja. To kolejna edycja Dnia Otwartego dla Osób Niepełnosprawnych.

zusomat2

 Celem tej akcji jest rozpowszechnienie wiedzy na temat praw osób niepełnosprawnych w kontekście ubezpieczeń społecznych i nie tylko. Po raz kolejny zaprosiliśmy do współpracy zaprzyjaźnione instytucje: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Powiatowy Urząd Pracy i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Na dyżur doradców ZUS zaprasza do siedziby Inspektoratu (ul. Saperów 29) 21 maja w godz. 10:00-12:00.

 – W tym dniu odwiedzą nas także wyjątkowi goście, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych. Zaproszony konsultant z Ośrodka Pomocy Społecznej opowie o aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych, a przedstawiciele ZUS przybliżą zasady przyznawania świadczeń  – mówi Dorota Kamińska, kierownik Inspektoratu ZUS w Świdnicy.

 Na stronie internetowej: http://www.zus.pl/files/Informator_2014.pdf jest dostępny Informator dla osób niepełnosprawnych opracowany przez ZUS i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Można go też znaleźć na salach obsługi klientów ZUS.