Strona główna Bez kategorii Pogotowie idzie w górę

Pogotowie idzie w górę [FOTO]

4

Już dwutygodniowe wyprzedzenie ma firma budująca nowa siedzibę Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy. Jak zapewnia świdnickie starostwo, jest szansa, ze stacją przy szpitalu Latawiec powstanie wcześniej niż zakładano. Termin podany w umowie z wykonawcą to koniec listopada 2014 roku.

Pogotowie Ratunkowe

3 kwietnia został przekazany plac budowy wykonawcy, którym jest wyłoniona w przetargu firma Berger Bau. Umowa opiewa na niespełna 3,3 miliona złotych, jednak porozumienie samorządów zakłada wspólne wpłaty na kwotę o 300 tysięcy złotych wyższą. Różnica ma być odjęta od udziałów poszczególnych gmin. Zgodnie z harmonogramem, nowa siedziba pogotowia ma być gotowa do końca listopada 2014 roku, a do użytkowania zostanie oddana do 15 stycznia 2015. Obecna siedziba jest w opłakanym stanie. Budynki wraz z gruntem zostały już sprzedanie świdnickiemu Seminarium Duchownemu. Pogotowie może za darmo użytkować starą stację aż do przeprowadzki. Równolegle z budową trwają zamówienia na wyposażenie nowej stacji.

Stację w głównej mierze finansuje samo Pogotowie Ratunkowe. Wkład, wspólny z powiatem, to 2 miliony 190 tysięcy złotych. Świdnica przekaże 595 tysięcy złotych, gmina Świdnica 160 tysięcy, Jaworzyna Sląska 105 tysięcy, Strzegom 270 tysięcy, Dobromierz 50 tysięcy złotych. Świebodzice 230 tysięcy złotych wpłacą wprost do kasy pogotowia. Swój udział zapowiedziała także gmina Marcinowice, jednak radni nie podjęli jeszcze w tej sprawie uchwały.

/red./

Poprzedni artykułGodło „Teraz Polska” dla Świdnicy?
Następny artykułLKS Stragona organizatorem OOM!