Strona główna Temat dnia Godło “Teraz Polska” dla Świdnicy?

Godło “Teraz Polska” dla Świdnicy?

1

Świdnica znalazła się wśród sześciu gmin nominowanych do wyróżnienia godłem „Teraz Polska”. Jest to polski znak promocyjny, który powstał w 1992 roku. Głównym celem postawionym przez twórców idei Godła jest walka o odrodzenie prestiżu polskiej marki. Najlepsze produkty i usługi wyłaniane są rokrocznie w konkursie o przyznanie Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. Od 2006 r. nagradzane są także gminy.

WARSZAWA_Teraz_Polska

Formuła konkursu dla gmin jest otwarta, dlatego o przyznanie Polskiego Godła Promocyjnego mogły wystąpić wszystkie gminy. Cieszymy się, że w tegorocznej edycji tego prestiżowego konkursu wśród sześciu gmin nominowanych do wyróżnienia godłem znalazła się także Świdnica. Mieliśmy okazję reprezentować miasto przed Kapitułą Konkursu w ubiegłym tygodniu podczas prezentacji nominowanych w Warszawie. Teraz czekamy na ich werdykt, który wskaże laureatów konkursu – informuje Jerzy Legut, dyrektor Departamentu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Świdnicy

Celem tegorocznej edycji konkursu jest wyłonienie oraz wyróżnienie najlepszych, pod względem gospodarności oraz atrakcyjności dla mieszkańców i przedsiębiorców, gmin w Polsce. Nagroda będzie promować gminę, podkreślając jej atrakcyjność oraz spełni rolę magnesu przyciągającego mieszkańców oraz inwestorów. Będzie także gwarantem solidności i wzorowej pracy urzędu.

/UM Świdnica/