Strona główna Bez kategorii Od dzisiaj wejściówki na Festiwal Reżyserii

Od dzisiaj wejściówki na Festiwal Reżyserii

0

W czwartek, 22 maja punktualnie o godz. 12.00 rozpocznie się wydawanie wejściówek na 7. Festiwal Reżyserii Filmowej w Świdnicy. Podobnie jak w ubiegłym roku bezpłatne bilety na seanse i festiwalowe gale będą do odbioru pod wieżą ratuszową na świdnickim Rynku, gdzie przygotowane zostaną specjalne stanowiska.

  7FRF2014_PLAKAT_finalny

Na tegoroczne święto filmu jedna osoba będzie mogła otrzymać maksymalnie 4 wejściówki na jeden film, połączony ze spotkaniami z reżyserami i aktorami, którzy przyjadą do Świdnicy. Będzie można również zdobyć podwójne zaproszenia na festiwalowe gale. Podczas uroczystości otwarcia 7. FRF, którą poprowadzą Anna Samusionek i Janusz Chabior, nagrody specjalne otrzymają reżyser Janusz Wójcik i aktor Artur Żmijewski. Galę w Teatrze Miejskim uświetni Mariusz Kiljan z koncertem zatytułowanym „ Dwadzieścia najśmieszniejszych piosenek na świecie”. Podczas gali kończącej festiwal statuetką Złotego Dzika zostanie uhonorowany najlepszy reżyser tegorocznej edycji FRF. W części artystycznej zobaczymy Krystynę Podleską – znaną szerokiej publiczności głównie za sprawą filmu „Miś” – w monodramie „ Mój boski rozwód” w reż. Jerzego Gruzy.

 W sumie do festiwalowej publiczności trafi około 20 tys. wejściówek. Rok temu, tylko w pierwszym dniu wydawania biletów, świdniczanie odebrali aż 7649 wejściówek. Darmowe bilety – podobnie jak w latach ubiegłych – ważne będą do 15 minut przed rozpoczęciem seansu. Po tym czasie organizatorzy nie zagwarantują miejsc. Rezerwacji wejściówek będzie można dokonywać także drogą mailową od soboty 24.05 pod adresem: [email protected]

 Doroczne filmowe święto Świdnicy rozpocznie się 1 czerwca. Potrwa sześć dni. Projekcje filmowe, recitale oraz spotkania z artystami, będą się odbywały w Cinema 3D, Teatrze Miejskim oraz w plenerze. Pokazanych zostanie ok. 60 filmów. W pierwszym dniu festiwalu, przypadającym na święto dzieci, specjalnie dla nich zorganizowane zostaną zabawy w Cinema 3d, a znani artyści i mieszkańcy Świdnicy, będą czytali dla maluchów opowiadania, wiersze i bajki.

 Twarzą tegorocznego festiwalu będzie Artur Żmijewski, aktor niezwykle lubiany i ceniony zarówno przez publiczność, jak i reżyserów. Jednocześnie trafi do niego nagroda Kryształowy Dzik, przyznawana za twórczą współpracę aktora z reżyserem. Wcześniej laureatami tego wyróżnienia zostali: Katarzyna Figura, Bogusław Linda, Jan Nowicki, Janusz Gajos i Małgorzata Kożuchowska.

Wojciech Wójcik, który odkrył „mroczne oblicze” Artura Żmijewskiego, będzie kolejnym z laureatów 7. FRF. Reżyser, uchodzący za specjalistę kina sensacyjnego, odbierze nagrodę specjalną – Kryształowego Dzika za całokształt twórczości. Wójcik jest twórcą takich filmów jak: Karate po polsku, Trójkąt Bermudzki, Trzy dni bez wyroku, Tam i z powrotem, a także kultowego serialu Ekstradycja. Przed nim laureatami Kryształowego Dzika byli: Stanisław Lenartowicz, Sylwester Chęciński, Krzysztof Zanussi, Janusz Morgenstern, Kazimierz Kutz oraz Janusz Zaorski.

Program Festiwalu. Kliknij!

7FRF2014_PLAKAT_program_finalny