Strona główna Kultura „Nasza III B” po raz ostatni

„Nasza III B” po raz ostatni

1

Oparta na fragmencie zabawnych opowieści o niesfornym Mikołajku sztuka „Nasza III B”  święciła prawdziwe tryumfy w świdnickim teatrze. Spektakl przygotowany przez Grupę Dorosłych pod okiem Juliusza Chrząstowskiego i Tomasza Dajewskiego ściągał całe rodziny i nie wiadomo, kto bawił się lepiej – dzieci czy rodzice.

trzecia b 2

Wyjątkowy amatorski zespół, działający w ramach Alchemii Teatralnej, a złożony z dyrektorów, nauczycieli, architektów i księdza, od lat zdobywa serca i uznanie świdniczan. Grupa z powodzeniem zastępuje zawodowych aktorów. 28 maja o godzinie 18.00 z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca, Dnia Dziecka i wszystkich innych ważnych świąt Grupa Dorosłych po raz ostatni pokaże „Naszą trzecią B”.

NASZA TRZECIA BE - OSTATNI RAZ

– Będziemy uczestniczyć w kilku wyreżyserowanych lekcjach z klasy Mikołajka, który stał się już kultową postacią dla dzieci, młodzieży, ale i dorosłych. Inspiracja tekstem Sempe i Gościnnego zaowocowała dynamicznym, nieprzewidywalnym jak lekcja, spektaklem osadzonym w realiach szkolnych. I jak to w prawdziwej „budzie” bywa: urwisy przekomarzają się z prymusami, inspektorzy stresują uczniów i ciało pedagogiczne a dzienniczki uczniowskie „Naszej Trzeciej be” wypełniają się uwagami. Mimo to zapewniamy, że to spotkanie ze szkołą ucieszy nas wszystkich tak jak „szóstka z uśmiechem” otrzymana z ulubionego przedmiotu. Zapraszamy! – zachęcają twórcy spektaklu. Przedstawienie będzie można obejrzeć w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Bilety kosztują 10 złotych i są dostępne w przedsprzedaży w Informacji Turystycznej na Rynku.

Poprzedni artykułZa przemoc wyprowadzka z domu
Następny artykułOSP Wierzbna w Krajowym Systemie Ratownictwa