Strona główna Bez kategorii Kolorowy peleton wystartował ze Świdnicy

Kolorowy peleton wystartował ze Świdnicy [FOTO]

1

Słoweniec Grega Bole z grupy Vini Fantini – Nippo – De Rosa okazał się najszybszy podczas pierwszego etapu wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich prowadzącego ze Świdnicy do Dzierżoniowa (154 kilometry). Zwycięzca pokonał na finiszu współtowarzyszy ucieczki Davide Rebellina (CCC Polsat Polkowice) i Stefana Benetsedera (Tiro Cycling Team).

 008

Na starcie piątkowego etapu, który wystartował z świdnickiego Rynku zjawiło się 101 kolarzy reprezentujących 17 drużyn. Decydująca dla losów akcja rozegrała się na Przełęczy Jugowskiej na około 30 kilometrów przed finiszem w Dzierżoniowie. Tuż przed premią górską na prowadzenie wysunęli się Marek Rutkiewcz, Davide Rebellin i Mateusz Taciak (wszyscy CCC Polsat Polkowice), Grega Bole (Vini Fantini Nippo De Rosa), Jan Hirt (Etixx), Silvio Herklotz (Team Stolting), Antonio Santoro (Meridiana Kamen Team) oraz Josef Benetseder (Tirol Cycling Team). Przewaga uciekinierów rosła i w pewnym momencie wynosiła już półtorej minuty. Mimo zaciętej pogoni, ośmioosobowa grupa między sobą rozegrała walkę o zwycięstwo na pierwszym etapie wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich. Na finiszu najlepszy okazał się Bole wyprzedzając Rebellina i Benetsedera. Słoweniec objął także prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu odbierając złotą koszulkę polkowiczaninowi Pawłowi Bernasowi, najlepszemu zawodnikowi wczorajszego kryterium w Legnicy.

Do końca rywalizacji pozostały jeszcze dwa etapy. W sobotę na kolarzy czeka trasa o długości 161 kilometrów ze Złotoryi do Polkowic, w niedzielę etap Polkowice – Polkowice mierzący 30 kilometrów.

Wyniki wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich na stronie http://grody.com.pl/?grody=13

/FOTO: Tomasz Pietrzyk, Łukasz Kufner/