Strona główna Sport Siatkówka Kadetki MKS-u w najlepszej ósemce w Polsce

Kadetki MKS-u w najlepszej ósemce w Polsce

0

Siatkarki MKS-u Świdnica pod wodzą Wojciech Ząbka zajęły drugą pozycję podczas rozgrywanego w Dąbrowie Górniczej turnieju półfinałowego mistrzostw Polski kadetek i wywalczyły awans do najlepszej ósemki w naszym kraju.

 IMG_2493

To niewątpliwie ogromny sukces, o który było bardzo ciężko, ale to nasze dziewczyny pokazały ogromną wolę walki do końca. Tym samym w sezonie 2013/2014 młodzież z MKS-u Świdnica osiągnęła już drugi po juniorkach finał mistrzostw Polski! Jesteśmy naprawdę w ścisłej czołówce młodzieżowych zespołów w kraju, tylko pięciu ekipom w kraju udała się ta sztuka, oprócz świdniczanek, podobny wynik osiągnęły zespoły Gedanii Gdańsk, Pałacu Bydgoszcz, MOS-u Wola Warszawa i Orła Malbork. Dla osób, które choć trochę śledzą rozgrywki młodzieżowe, to absolutna elita kraju, a my jesteśmy właśnie wśród tej elity, wśród tych najlepszych. Finał mistrzostw Polski kadetek odbędzie się w dniach 7-11 maja w Tucholi, gdzie powalczymy o jak najwyższe miejsce – zapowiada Wojciech Ząbek, trener MKS-u Świdnica.

W półfinale nasz zespół osiągnął następujące wyniki:

MKS Świdnica – MKS Dąbrowa Górnicza  3:2

MKS Świdnica – Orzeł Malbork 0:3

MKS Świdnica – SPS Politechnika Częstochowa 3:2

Wszystkie zawodniczki zasługują na ogromne słowa uznania, natomiast organizatorzy turnieju za najlepszą siatkarkę naszej drużyny uznali Adriannę Wysocką. Skład MKS-u: Natalia Gezella, Adrianna Wysocka, Aleksandra Druciak, Agata Pawlak, Aleksandra Całka, Kinga Szarawarska, Julita Rafałko, Paulina Kądziołka (kapitan), Emilia Kukla, Paulina Miśkiewicz, Paulina Jewiarz, Paulina Gołębiewicz, trenerem zespołu jest Wojciech Ząbek.