Strona główna Sport Piłka nożna Punkty piłkarzy Stali Świdnica

Punkty piłkarzy Stali Świdnica

0

To była dobra niedziela dla zespołów prowadzonych przez Tomasza Oleksego. Młodsi piłkarze występujący w Lidze Dolnośląskiej Juniorów zremisowali na wyjeździe z trzecią siłą tabeli Górnikiem Wałbrzych, a seniorzy walczący o punkty w klasie okręgowej ograli na własnym obiekcie Piławiankę Piława Górna.

 CSC_0802

Juniorzy prowadzili 1:0 po bramce Kamila Dyszego jednak rywale zdołali odpowiedzieć i wyjść na prowadzenie 2:1. Punkt świdniczanim uratował Mateusz Turzański, który najpierw przegrał pojedynek z 11 metrów z bramkarzem Górnika, ale na szczęście jego dobitka była już skuteczna. Podczas spotkania poważnej kontuzji nabawił się nasz piłkarz Przemysław Urban, który zderzył się głową z jednym z zawodników gospodarzy. Przemkowi w szpitalu założono kilka szwów na łuku brwiowym, teraz życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia.

 

Górnik Wałbrzych – Stal Świdnica 2:2

 

Skład Stali: Bazydło, Ciuba, Turzański, Wierzyk, Urban (72′ Oskwarek), Dyszy, Szczepaniuk, Świeboda, Machowski, Klag, Tadrzak
Seniorzy Stali Świdnica pokonali z kolei 3:1 ekipę z Piławy Górnej. Do przerwy było 1:0 po trafieniu Bartłomieja Skowrońskiego. Po zmianie stron nasi zawodnicy podwyższyli na 3:0 za sprawą Wojciecha Sowy i Łukasza Kota, gości stać było jedynie na honorowe trafienie. Po tej wygranej Stal plasuje się w środku stawki na ósmej pozycji.

 

Stal Świdnica – Piławianka Piława Górna 3:1

 

Skład Stali: Bęc, Dec, Czernicki, Oleksy, Jędrasiewicz (86′ Sikora), Salamon, Sowa, Wilk (82′ Adamus), Skowroński, Kot, Wilk, Mika (78′ Krenczyk)

Poprzedni artykułPogotowie Ratunkowe: Będą duże zmiany
Następny artykuł„Kino na szpilkach” w Dzień Matki