Strona główna Bez kategorii Rajd Świdnicki: utrudnienia dla kierowców i pasażerów

Rajd Świdnicki: utrudnienia dla kierowców i pasażerów

2

Od piątku do niedzieli (11-13 kwietnia) zaplanowano rozegranie 42. edycji Rajdu Świdnickiego KRAUSE – 2. eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz 2. eliminacji Rajdowego Pucharu Polski.

Ze Świdnicy kierowcy wystartują, również w Świdnicy rajd się zakończy.  W tym roku ponownie zostanie rozegrany prolog rajdu ulicami miasta.

41 rajd swidnicki krause

***

W związku z zawodami kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z utrudnieniami.

Utrudnienia dla kierowców:

START i META RAJDU

W piątek, 11 kwietnia oraz w niedzielę, 13 kwietnia w świdnickim Rynku zorganizowany zostanie honorowy start i meta rajdu, w związku z tym zostaną wprowadzone ograniczenia w parkowaniu na odcinkach dojazdowych do Rynku na ul. Pułaskiego (od skrzyżowania z ul. Środkową do Rynku) oraz na ul. Długiej (od skrzyżowania z ul. Trybunalską do Rynku).

MIASTECZKO RAJDOWE

W piątek, 11 kwietnia od godziny 8.00 w rejonie świdnickiego OSiR-u zamknięty zostanie odcinek ul. Śląskiej (od nowego ronda przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej do skrzyżowania z ul. Zieloną) tutaj będzie zorganizowane „Miasteczko Rajdowe”, które funkcjonowało będzie do niedzieli, 13 kwietnia do godzin wieczornych. Dla tego etapu wyznaczone zostaną objazdy, które poprowadzone zostaną ulicami:

  • od strony ul. Zielonej – ulicami: Przyjaźni, Słowiańską, Wałbrzyską, al. Niepodległości, Westerplatte; lub ulicami: Przyjaźni, Kraszowicką, Bystrzycką.

  • od strony ronda na ul. Sprzymierzeńców – ulicami: Sprzymierzeńców, Polną Drogą, do tras objazdów wyżej wymienionych.

Również w piątek, 11 kwietnia od godz. 17.00, do niedzieli 13 kwietnia, z ruchu wyłączony zostanie fragment ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej (na odcinku od ronda na ul. Sprzymierzeńców wraz z nowym rondem na
ul. Śląskiej). W tym czasie odcinek ulicy Śląskiej (od ul. Westerplatte do ronda) będzie drogą bez przejazdu i może służyć jako miejsce do parkowania.

zmiana_ruchu-rajd2014

PROLOG

W piątek, 11 kwietnia w godzinach popołudniowych, czyli od godz. 15.00 obowiązuje zakaz zatrzymywania i postoju, a od godz. 17.00 drogi obejmujące prolog zostaną zamknięte. Zamknięcie potrwa do godzin wieczornych minimum do godz. 21.15. Dla obszaru miasta zajętego przez trasę odcinka specjalnego, wyznaczono objazdy poprowadzone ulicami:

  • od strony ul. Zielonej – ulicami: Przyjaźni, Słowiańską, Wałbrzyską, al. Niepodległości, Wrocławską, Wodną, Kopernika, Towarową, a w stronę przeciwną: ul. Przyjaźni, Kraszowicką, Bystrzycką, Westerplatte, Towarową, Kopernika, Wodną do Wrocławskiej.

  • od strony placu Wolności: ul. Zygmuntowską, Równą, Mieszka I, do Wodnej i dalej wyznaczoną trasą ulicami: Wodną, Kopernika, Towarową do skrzyżowania z ul. Westerplatte lub poprzez alternatywną trasę: al. Niepodległości, ulicami: Wałbrzyską, Słowiańską, Przyjaźni, Kraszowicką, Bystrzycką do skrzyżowania z Westerplatte.

Na ulicach, po których prowadzony będzie prolog obowiązywać będą z wyprzedzeniem czasowym zakazy zatrzymywania z restrykcją w postaci możliwości odholowania pojazdu. W związku z tym apelujemy do kierowców, którzy korzystają z parkingów na trasie prologu o przestawianie swoich pojazdów na sąsiednie ulice. Zakazy będą dotyczyły w szczególności rejonu placu Drzymały, Piekarskiej, placu Ludowego, ulic: Garbarskiej, Wyspiańskiego, parkingu przy ul. Sprzymierzeńców, Polnej Drogi.

Do kierowców apelujemy o ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na nowe oznakowanie.

zmiana_ruchu2-rajd2014

Utrudnienia dla pasażerów:

ZMIANY W KURSOWANIU AUTOBUSÓW

Od piątku do niedzieli (11-13 kwietnia) zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej związane z 42. Rajdem Świdnickim KRAUSE.

MPK1

MPK2