Strona główna Sport Piłka nożna Polonia Świdnica finalistą okręgowego Pucharu Polski

Polonia Świdnica finalistą okręgowego Pucharu Polski [FOTO]

1

Ekipa Polonii Świdnica odniosła już czwarte zwycięstwo w zmaganiach o piłkarski Puchar Polski na szczeblu OZPN Wałbrzych. Po pokonaniu we wcześniejszych pojedynkach Sparty Ziębice, Bielawianki Bielawa i Victorii Świebodzice, tym razem w pokonanym polu pozostawiliśmy Piasta Nowa Ruda wygrywając na wyjeździe 1:0 i awansując do finału rozgrywek na szczeblu okręgu wałbrzyskiego.

DSC_5432

Mecz w Nowej Rudzie z pewnością nie był wielkim widowiskiem i świętem futbolu, jednak to po co tam pojechaliśmy, udało nam się zrealizować w 100 procentach. Zwyciężyliśmy i awansowaliśmy do finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego. Od początku starcia grający trener Jarosław Lato desygnował do gry kilku piłkarzy, którzy wiosną nie mieli jeszcze okazji pojawić się na boisku, bądź grali niewiele. Świdnickiej bramki strzegł zatem Bartłomiej Kot, a jako skrzydłowi na murawie zameldowali się Sławomir Truszczyński oraz Szymon Borowy. Pierwsze minuty toczyły się głównie w środkowej części boiska, jednak z upływem czasu zaczęła się zaznaczać przewaga biało-zielonych, którzy lepiej operowali piłkę i momentami zamykali przeciwników na ich własnej połowie. Niestety przez dłuższy czas nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. W 24. minucie groźnie, ale minimalnie niecelnie z rzutu wolnego uderzył Mateusz Jaros, a chwilę później Michał Skrypak główkował ponad bramką. Swoją szansę miał też Paweł Tobiasz, jednak przegrał pojedynek z bramkarzem rywali.

Po zmianie stron świdniczanie ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków zamykając rywali w hokejowym zamku. Sygnał do ataku dał Szymon Borowy, lecz piłka po strzale naszego pomocnika przeleciała nad poprzeczką. Bramki szukał też aktywny tego dnia Rafał Luber, który w 55. minucie uderzył niedokładnie, ale 180 sekund później został bohaterem Polonii zdobywając jak się okazało jedynego gola w tym starciu. Z prawego skrzydła futbolówkę zacentrował Borowy, a ten skutecznym strzałem głową pokonał golkipera miejscowych. Mieliśmy jeszcze do końca pojedynku kilka szans na podwyższenie rezultatu, ale się nie udało, Piast ambitnie walczył do końca o doprowadzenie do remisu, ale nie był w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Bartka Kota. Polonia pokonała zasłużenie Piasta Nowa Ruda 1:0 i w finale Pucharu Polski OZPN Wałbrzych zmierzy się z Orłem Ząbkowice Śląskie.

Piast Nowa Ruda – Polonia Świdnica 0:1 (0:0)

Polonia: Kot, Chrapek (46’ Kukla, 85’ Klimczak), Lato, Salamon, Skrypak, Fojna, Luber, Jaros, Truszczyński, Sz. Borowy, Tobiasz

/Polonia Świdnica, FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułPromenada z „rzeką kwiatów”