Strona główna Sport Piłka nożna Piłkarze na pomoc strażakom!

Piłkarze na pomoc strażakom!

2

Już tylko godziny dzielą nas od wielkiego sportowego święta, jakie będzie miało miejsce w Świdnicy. Już w najbliższą środę, 30 kwietnia do naszego miasta zawita mistrz olimpijski z Soczi w łyżwiarstwie szybkim Zbigniew Bródka, który wspólnie z klubem Polonia-Stal Świdnica i Fundacją Wspierania Sportu „Łączy nas Football” będzie pomagał dwóm strażakom z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Świdnicy w wyjeździe na Światowe Igrzyska Służb Mundurowych!

piłka nożna - uniwersalne

Marek Leśnicki i Jarosław Drzęźla, bo o nich mowa planują wystartować w sierpniu w Los Angeles, ale ta sportowa eskapada wiąże się z dużymi kosztami. Warto zaznaczyć, że dla obu panów nie będą to pierwsze Igrzyska. Marek Leśnicki, startujący w konkurencji biegów dystansowych i chodu sportowego, po raz pierwszy wystąpił w 2003 roku w Barcelonie i od tego momentu na swoim koncie ma dziewięć medali, w tym sześć złotych. Jarosław Drzęźla jest z kolei bokserem występującym w kategorii super ciężkiej, a jak do tej pory jego największy sukces to srebrny krążek zdobyty w kanadyjskim Vancouver. Na problemy z wyjazdem skromnych strażaków do Los Angeles błyskawicznie zareagowali piłkarze Polonii-Stali Świdnica, cały zarząd klubu, a także Fundacja Wspierania Sportu „Łączy nas Football” pragnąc pomóc naszym uzdolnionym sportowcom.

plakat Bródka1

Środowisko piłkarskie pomaga przedstawicielom innych dyscyplin sportowych

Cały pomysł zrodził się w głowie prezesa Fundacji „Łączy nas Football” Wiesława Żurka, który postanowił pomóc strażakom, a do całej akcji przyłączyli się piłkarze Polonii-Stali Świdnica, zarząd świdnickiego klubu i piłkarskie środowisko. – Czapki z głów dla dwukrotnego medalisty olimpijskiego z Soczi Zbigniewa Bródki, który mając tak napięty kalendarz postanowił pomóc swoim „kolegom po fachu”. Sam przecież jest strażakiem i kiedyś miewał podobne problemy. Bądźcie tego dnia razem z nami! – apeluje Wiesław Żurek. W pomoc zaangażowały się też związki piłkarskie – OZPN Wałbrzych i DZPN Wrocław. – Niezwykle cieszymy się, że jako środowisko piłkarskie możemy wspomóc sportowców specjalizujących się w innych dyscyplinach. Szykuje się naprawdę wspaniałe sportowe widowisko, a my wszyscy będziemy jego częścią – zapowiada Dariusz Stachurski, prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu.

Każdy może pomóc strażakom! Wystarczy kupić bilet na mecz!

Na pomoc strażakom pragnącym wystartować w Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych w Los Angeles może ruszyć każdy. Wystarczy odwiedzić w środę, 30 kwietnia stadion przy ulicy Śląskiej w Świdnicy, zakupić bilet na mecz III-ligi dolnośląsko-lubuskiej pomiędzy Polonią Świdnica a Zagłębiem II Lubin i dopingować świdniczan w odniesieniu zwycięstwa nad wiceliderem tabeli. Cały dochód ze sprzedanych biletów zostanie przeznaczony na wyjazd strażaków do Stanów Zjednoczonych. Zatem nasz apel do wszystkich fanów sportu i nie tylko – rezerwujcie czas, przyjdźcie na mecz Polonii Świdnica z Zagłębiem II Lubin, kupcie bilet w cenie 10 złotych i wspomóżcie naszych dzielnych strażaków.  

 

Sportowe widowisko, co nas czeka w środę?

Co prawda III-ligowe spotkanie pomiędzy Polonią Świdnica a Zagłębiem II Lubin rozpocznie się o godzinie 17.00, to jednak obiekt Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji włączającego się również w całą akcję warto odwiedzić już znacznie wcześniej. O 15.30 na jednej z bocznych płyt OSiR-u rozegrany zostanie pokazowy mecz piłkarski kobiet, w który szykująca się w przyszłym sezonie do startu w III-lidze kobiet drużyna Polonii-Stali Świdnica zagra ze Zdrojem Jedlina Zdrój. To nie wszystko… Każdy z uczestników tego wydarzenia będzie miał niepodważalną szansę porozmawiania i zrobienia sobie zdjęcia z mistrzem olimpijskim Zbigniewem Bródką, który niedawno wzruszał nas do łez zdobywając złoto w Soczi. Do tego rozlosowanych zostanie 20 koszulek z autografami mistrza i 40 wejściówek na dwumecz reprezentacji Polski U-21 w futsalu ze swoimi rówieśnikami ze Słowenii, który odbędzie się w Wałbrzychu. Na kibiców czekają też niespodzianki od piekarni Pasol, fani zakupujący bilet na mecz w cenie 10 złotych i pomagający strażakom będą mogli ponadto wejść tego dnia za free do klub nocnego Radiobar w Świdnicy. Zapraszamy!

 

Szykuje się zatem kapitalne sportowe widowisko, podczas którego gościem honorowym będzie złoty i brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich z Soczi Zbigniew Bródka. Serdecznie zapraszamy całe rodziny do odwiedzenia w środę, 30 kwietnia stadionu przy ulicy Śląskiej w Świdnicy. Jedno jest pewne – będzie się działo. Przyłączmy się do piłkarzy, Klubu Polonia-Stal Świdnica, Fundacji „Łączy nas Football” i pomóżmy strażakom pragnącym wyjechać do Los Angeles. Startujemy o godzinie 17.00, ale zachęcamy do przybycia znacznie wcześniej. Do zobaczenia!   

Poprzedni artykułPłonął miejski autobus [FOTO/WIDEO]
Następny artykułPo co te drogie zabezpieczenia?