Strona główna Temat dnia Patron Świdnicy zostanie świętym

Patron Świdnicy zostanie świętym

16

Już dzisiaj o godzinie 10.00 w Watykanie rozpocznie się msza święta, podczas której świętymi zostaną ogłoszeni  Jan XXIII i Jan Paweł II. Z okazji kanonizacji papieża Polaka w Świdnicy nie zaplanowano szczególnych uroczystości, ale miasto nie zapomina o swoim patronie. Jan Paweł II został ogłoszony patronem Świdnicy w 2012 roku.

JPII

Ulice zostały przyozdobione chorągiewkami papieskimi.W dniu kanonizacji, w parafii pw. św. Andrzeja Boboli (ul. Wałbrzyska 41), przewidziano przedstawienie muzyczne dedykowane Janowi Pawłowi II. Studio Piosenki Młodzieżowego Domu Kultury pod kierunkiem Mirosława Jabłońskiego przedstawi koncert zatytułowany „PIELGRZYM”. W programie pieśni autorskie na chór i solistów z akompaniamentem fortepianu i skrzypiec. Dobrze znany już wcześniej koncert, w tym szczególnym dniu, zostanie wzbogacony o dodatkowy fragment. Muzyka: Mirosław Jabłoński, teksty: Jerzy Kurek. Początek o godz. 15.00.

8 maja na godz. 19.30 zaplanowano uroczyste odsłonięcie pomnika Św. Jana Pawła II na pl. Jana Pawła II. Pomnik został ufundowany w ramach zbiórki publicznej, realizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Zachowania Dziedzictwa Jana Pawła II „Pamięć i Wdzięczność”.

 Na godz. 20.00 również na pl. Jana Pawła II zaplanowano koncert chóru pop-gospelowego „Trzecia Godzina Dnia” z udziałem Mieczysława Szcześniaka. W dniach 16-18 maja zorganizowane zostaną „Dni Papieskie”.