Strona główna Polityka Ofensywa przedwyborcza ruszyła

Ofensywa przedwyborcza ruszyła

0

Świdnica stała się jednym z wielu punktów na mapie wędrówek kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Dziś, obok Legnicy, Lubina, Wałbrzycha i Wrocławia, miasto na kilkanaście minut odwiedził Jarosław Gowin, prezentując troje pretendentów startujących z list jego partii Polska Razem z okręgu dolnośląsko-opolskiego.

Polska Razem

W towarzystwie kosza jabłek u boku lidera najmłodszej – i jak sami przyznają – jeszcze słabo rozpoznawalnej partii pojawili się m.in. Artur Zasada, pierwszy na dolnośląsko-opolskiej liście PR i Andrzej Dąbrowski. Obaj maja już na swoim koncie zmiany partyjnych sympatii. Artur Zasada, jeszcze poseł Parlamentu Europejskiego, był członkiem Platformy Obywatelskiej, dziś jest niezależny, ale startuje z list Polska Razem Jarosława Gowina. Andrzej Dąbrowski pochodzi z Kłodzka i jest posłem na sejm RP, do którego startował z list Prawa i Sprawiedliwości, ale po drodze zdążył zmienić barwy na PSL i Solidarna Polskę. Jarosław Gowin zapewnia, ze ma najlepszych kandydatów, którzy oczekują wsparcia w drodze do Parlamentu Europejskiego, by tam wspierać polskich wytwórców, rolników, drobnych producentów, a także dążyć do oszczędzania unijnych funduszy. Widzi szanse na 4, a nawet pięciu kandydatów z list PR w Europarlamencie.

Andrzej Dąbrowski zapewniał, że po wyborach – jeśli któryś z kandydatów stanie się europejskim posłem – na pewno o Świdnicy nie zapomni i natychmiast spotka się z prezydentem miasta, by rozmawiać o współpracy na rzecz rozwoju Świdnicy.

Dzisiaj Polska Razem zarejestrowała listę kandydatów do PE z okręgu dolnośląsko-opolskiego, zbierając 13 tysięcy podpisów poparcia na 10 tysięcy wymaganych.

asz

 

 

Poprzedni artykułRusza czwarta edycja LLPN w Jaworzynie Śląskiej
Następny artykułŚwidnica pamiętała [FOTO]