Strona główna Wydarzenia Matematyczno-przyrodnicze zmagania

Matematyczno-przyrodnicze zmagania

0

Aż 117 uczniów wystartowało w I Powiatowym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym dla gimnazjalistów, zorganizowanym przez I LO w Świdnicy. Jest to kontynuacja wcześniejszego konkursu „Kreatywni w Kasprowiczu” w zmienionej formule.

konkurs matematyczny

Do finału awansowało 21 uczniów spośród 117 startujących w konkursie. Zawody  finałowe nie były łatwe . Należało się wykazać wiedzą z 5 dziedzin : matematyki, fizyki, chemii, geografii i biologii. Zawody składały się z dwóch części : pisemnej i ustnej, w której wystąpiło dziesięciu gimnazjalistów z najlepszymi wynikami. Po podsumowaniu punktów z wszystkich etapów wyłoniono trójkę zwycięzców:

I miejsce zajął uczeń Gimnazjum nr 2 w Świdnicy – Mateusz Basiak, który oprócz dyplomu otrzymał tablet i drobne upominki.

II miejsce zajął uczeń Gimnazjum nr 1 w Świdnicy – Szymon Józwicki, jako nagrodę otrzymał słuchawki bezprzewodowe i drobne upominki.

III miejsce zajęła uczennica Gimnazjum w Witoszowie Dolnym  – Aleksandra Szlenkier, jako nagrodę otrzymała również słuchawki bezprzewodowe i drobne upominki.

Nagrody główne oraz upominki dla wszystkich uczestników konkursu ufundowała  Rada Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym, a wręczali je starosta Zygmunt Worsa i dyrektor I LO Robert Kaśków w towarzystwie jury składającego się z nauczycieli  liceum.

/I LO, opr. red./