Strona główna Sport Siatkówka Sukces młodych siatkarzy ze Świdnicy

Sukces młodych siatkarzy ze Świdnicy

1

Młodzi siatkarze UKS-u Dekoria Świdnica (kategoria mini-siatkarskich dwójek – rocznik 2003) uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju Mini-siatkówki Chłopców o Puchar Burmistrza Miasta Turek. W zawodach uczestniczyły najlepsze zespoły z Polski z takich miast jak: Łódź, Kędzierzyn Koźle, Kraków, Rawa Mazowiecka, Brzesko i oczywiście Turek, które od dawna są już „zagłębiem„ mini-siatkówki w Polsce.

 dekoria

W zawodach uczestniczyło 20 zespołów, które podzielone były na 2 grupy. Nasza drużyna  w składzie: Michał Pietrzak (kapitan), Szymon Silko, Norbert Majewski grała w grupie B, która została nazwana grupą „śmierci”. Powodem tego był fakt, iż znalazły się w niej aż cztery drużyny (w tym UKS Dekoria Świdnica) z finałów zawodów ogólnopolskich, które odbyły się we Wrocławiu w listopadzie 2013 roku.

Po ostrej walce w pierwszym etapie rozgrywek, nasza drużyna zdobyła wspólnie z zespołem z Rawy Mazowieckiej po 13 punktów, przegrywając z rywalem jednym małym punktem i ostatecznie wchodząc do następnego etapu z czwartego miejsca. W  drugim etapie walczyliśmy o miejsce 5-8 w całym turnieju. Ostatecznie udało nam się zająć piąte miejsce w całym turnieju. Warto podkreślić, że mimo tego, iż nasi młodzi siatkarze trenują dopiero drugi rok, juz boją się nas inne drużyny z Polski z dużymi tradycjami w mini-siatkówce. Zapraszamy na zajęcia chłopców z klas III – IV szkół podstawowych, którzy kochają siatkówkę . Dla tej grupy wiekowej zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 105 w środy od 17.00 do 18.30 i w piątki od 16.30 do 18.00 – mówi prezes klubu Piotr Kurnicki. 

Poprzedni artykułMatematyczno-przyrodnicze zmagania
Następny artykułTrzy ciosy naszych juniorów, wygrana Stali [FOTO]