Strona główna Temat dnia Sposób na pusty Miejski Dom Handlowy

Sposób na pusty Miejski Dom Handlowy

17

Miasto znalazło sposób na zapełnienie Miejskiego Domu Handlowego na placu Grunwaldzkim. Puste boksy Urząd Miejskie wynajmuje za symboliczną złotówkę.

dom_handlowy1

Na dolnej kondygnacji Miejskiego Domu Handlowego mamy niemal komplet najemców, natomiast na I piętrze jeszcze do niedawna wolnych było 9 boksów. Nowych najemców postanowiliśmy poszukać wśród osób bezrobotnych, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą. Zaproponowaliśmy promocyjne stawki czynszu, a oprócz tego sporym atutem MDH jest dobra lokalizacja i małe nakłady konieczne do poniesienia na dostosowanie boksów do różnego rodzaju działalności – wylicza Arkadiusz Sobczak dyrektor Departamentu Mienia Komunalnego Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

 Urząd promuje akcję wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy w Świdnicy. Efekty już są – dwie osoby zdecydowały się na wynajęcie w sumie 4 boksów,  w których powstanie sklep z odzieżą sportową oraz drogeryjno-kosmetyczny. Wolnych pozostało jeszcze pięć boksów. Zgodnie z nową propozycją dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą, przez pierwszych 12 miesięcy czynsz najmu będzie wynosił symboliczne 1 zł/1 m2 + VAT (boksy o wymiarach 6-10 m2). Użytkownicy będą ponosili jedynie wspólne koszty eksploatacyjne (ogrzewanie, oświetlenie, sprzątanie hali) w wysokości 170 zł + VAT miesięcznie za jeden boks.

Na preferencyjne stawki czynszu mogą liczyć również osoby, które już prowadzą działalność polegającą na: wytwarzaniu lub sprzedaży artykułów rękodzieła, biżuterii, pamiątek, cepelii, antyków oraz wyrobów regionalnych.  W tym przypadku przez pierwszych 12 miesięcy czynsz wynajmu będzie wynosił  5 zł/1 m2 + VAT. Użytkownicy będą ponosili również wspólne koszty eksploatacyjne.

 Więcej informacji o akcji można uzyskać w Referacie Prywatyzacji Mienia i Nadzoru nad Mieniem Komunalnym Urzędu Miejskiego w Świdnicy (ul. Armii Krajowej 49, pok. 213, II p., tel. 74 5862 868).

/UM w Świdnicy, opr. red./

 

Poprzedni artykułRadni nie stracą mandatów
Następny artykułRazem przeciwko przemocy