Strona główna Wydarzenia Świebodzice Nocą o nauce

Nocą o nauce

0

Nietypowo rozpocznie się X Festiwal Nauki w Świebodzicach. Z czwartku na piątek (6-7 marca) w Gimnazjum nr 1 planowana jest noc nauki, około godziny 19.30 uczniowie będą uczestniczyli w pokazie doświadczeń przyrodniczych przedstawianych przez uczniów z Klubu Młodego Odkrywcy, który od 11 lat działa przy Gimnazjum nr 1.

fest nauki

Następnie po przerwie na wspólną pizzę, około godziny 22.00, zaplanowano pokaz animatorów z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy pod hasłem: niskie temperatury i ciśnienie. Po pokazie uczniowie będą brali udział w zajęciach rozwijających koncentrację uwagi oraz połączenia między dwoma półkulami mózgowymi, na koniec nocy planowany jest film naukowy. Klubowicze w liczbie 45 osób spędzą resztę nocy śpiąc w klasach na karimatach.

W piątek o godzinie 9.15 X Festiwal Nauki rozpocznie się prezentacją pokazu przygotowanego przez animatorów z Centrum Nauki Kopernik. Po pokazie zaproszeni goście, uczniowie klas szóstych świebodzickich szkół podstawowych oraz nasi uczniowie będą mogli samodzielnie wykonać doświadczenia, których przygotowano ponad 40. Na noc nauki i festiwal został zaproszony klub z Międzylesia, który zaprezentuje nam swoje atrakcyjne doświadczenia np. fakira. Imprezę przygotowały nauczycielki z Gimnazjum nr 1: Elżbieta Lenik i Katarzyna Cabanek.

Poprzedni artykuł„Moja podróż” w Bibliotece Miejskiej
Następny artykułNa zdrowie w Dzień Kobiet