Strona główna Wydarzenia Na zdrowie w Dzień Kobiet

Na zdrowie w Dzień Kobiet

1

Od ośmiu lat Liga Kobiet Polskich w marcu organizuje cieszącą się dużą popularnością uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Głównym tematem jest promocja zdrowego stylu życia. Tym razem spotkanie poświęcone będzie  opiece nad osobami przewlekle chorymi.

Dzien Kobiet03

Obchody zostały podzielone na dwa dni. 7 marca już o godzinie 16.00 rozpocznie się projekcja filmu w reżyserii  Davida Sievekinga „Nie zapomnij mnie”.  W tym samym czasie będzie można wykonać sobie badania słuchu , wzroku, badanie poziomu cukru cholesterolu czy ciśnienia, spotkać się z dietetykiem, zmierzyć zawartość tlenu w organizmie.

O godz.17.30 zaplanowano uroczyste otwarcie i panel dyskusyjny z zaproszonymi gośćmi,doktor Anettą Kasprzak- Radecką, doktor Feliksem Błaszczykiem, psycholog Iwoną Żuk –Magierską i Jadwigą Salus. Całość zakończy występ  zespołu Tango Ariel Ramirez Tango y Mas.

8 marca to dzień warsztatów i pokazów, które rozpoczną się o godzinie 15.00 w Galerii Świdnickiej. W programie pokaz mody, występy artystyczne młodego pokolenia, pokazy dekoracji potraw przygotowane przez młodzież Zespołu Szkół nr 1 w Świdnicy, pokazy fryzur i makijażu, przygotowane przez znane świdnickie salony kosmetyczne i fryzjerskie.  Będzie można samodzielnie zrobić drobną biżuterię. Nie zabraknie również prezentacji zasad pierwszej pomocy. Do wspólnej zabawy zapraszają Liga Kobiet Polskich, powiat świdnicki, gmina Świdnica, miasto Świdnica, ŚOK i Galeria Świdnicka.

dk2014_plakat (2)

Poprzedni artykułNocą o nauce
Następny artykułŚwidnica w rankingu najbogatszych i najbiedniejszych