Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Giełda edukacyjna po raz dwunasty

Giełda edukacyjna po raz dwunasty

0

Ponad pól tysiąca gimnazjalistów i ich rodziców odwiedziło XII Giełdę Edukacyjną przygotowaną tradycyjnie przez Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej.

Podczas giełdy 14 szkół ponadgimnazjalnych z powiatu świdnickiego oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Dolnośląska Izba Rzemieślnicza prezentowało bogatą ofertę edukacyjną dla uczniów kl. III z 6 gimnazjów gminy Świdnica, Marcinowice i z Dobromierza. Na stoiskach można porozmawiać o aktualnych kierunkach kształcenia i spotkać się z uczniami, którzy są najlepszym źródłem informacji – mówili uczniowie.

Podczas Giełdy Edukacyjnej Doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Wałbrzycha oraz z Klubu Pracy OHP w Świdnicy przeprowadzali indywidualne rozmowy.

Giełda Edukacyjna w Lutomi (2)

 Jak mówi szkolny doradca zawodowy  Edyta Zerka “celem głównym naszych działań jest przygotowanie uczniów do świadomego i trafnego wyboru szkoły. Efekty giełdy widoczne są przede wszystkim wśród samych gimnazjalistów. Już teraz dzięki prezentacji szkół wielu z nich ma sprecyzowane plany na przyszłość.”

Tradycyjnie na potrzeby giełdy wydawana jest gazetka szkolna „Gimbusik”, w której poruszane zostały tematy związane z działalnością i funkcjonowaniem Szkolnego Ośrodka Kariery. Można w niej przeczytać wywiady z uczniami o ich planach i dokonywanych wyborach oraz wypowiedzi absolwentów.  Bowiem giełda edukacyjna w Lutomi w tym roku gościła jednego a absolwentów, który wrócił tam 7 lat po zakończeniu edukacji w gimnazjum.

Bardzo dobrze pamiętam czasy spędzone w tej szkole. Byłem uczniem klasy A w latach 2003-2006. Moim wychowawcą była p. Bogumiła Podczasiak.  W całym swoim życiu byłem w wielu szkołach i uczelniach, ale żadna nie była tak czysta, kolorowa i przyjazna dla uczniów. Uważam, że to gdzie pójdziemy po gimnazjum, daje nam duże możliwości, lub je zabiera, jeśli wybierzemy źle – mówi absolwent gimnazjum Grzegorz Dratwa, a obecnie student V roku Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

/UG Świdnica/