Strona główna Wydarzenia Rusza zbiórka darów dla Ukrainy

Rusza zbiórka darów dla Ukrainy

4

Dramatyczna noc w Kijowie. Liczba ofiar protestów na Ukrainie wzrosła do 30, a 1000 rannych jest w szpitalach – donoszą ogólnopolskie media. Świdnickie Prawo i Sprawiedliwość prosi mieszkańców Świdnicy o włączenie się do zbiórki darów, które systematycznie będą zawożone na Majdan.

Ukraina

Screen z relacji tvn24.pl

APEL

Komitet Miejski Prawa i Sprawiedliwości w Świdnicy rozpoczyna zbiórkę darów  dla potrzebujących Ukraińców, którzy od wielu tygodniu przebywają na Majdanie, manifestując w ten sposób swój sprzeciw wobec polityki urzędującego prezydenta i fiaska rozmów akcesyjnych Ukrainy z Unią Europejską.

Organizowana zbiórka jest wynikiem niedawnej wizyty radnego Roberta Garsteckiego w Kijowie. Przewodniczący lokalnych struktur partii pojechał tam,by skoordynować akcję pomocy dla protestujących. Pod koniec stycznia, podczas sesji Rady Miejskiej, środowisko prezydenta Murdzka próbowało zorganizować zbiórkę podpisów poparcia dla protestujących na Majdanie. Uważam, że takie działania nie są wystarczające. Ukraińcy potrzebują konkretnej pomocy, same słowa tutaj nie wystarczą- mówi Garstecki.

O szczegółach akcji informuje Łukasz Apołenis, sekretarz PiS-u w regionie wałbrzyskim- sytuacja protestujących jest dramatyczna. Brakuje żywności, lekarstw, środków opatrunkowych oraz koców i śpiworów. Na tych darach najbardziej nam zależy,
bo one na pewno przydadzą się protestującym Ukraińcom.
Jednocześnie dodaje, że zbiórka będzie prowadzona w świdnickim biurze poselskim Anny Zalewskiej mieszczącym się przy ul. Pułaskiego 16 (poniedziałki 10.00-15.00, środy 10.00-15.00, piątki 10.00-15.00).

Zgodnie z sugestiami organizatorów zbiórka będzie obejmować suchą, niepsującą się żywność, konserwy, lekarstwa na przeziębienie, środki opatrunkowe, koce i śpiwory. Robert Garstecki podkreśla, że dary będą sukcesywnie segregowane i przewożone do Kijowa, dzięki pomocy tamtejszych parlamentarzystów.

Działacze PiS liczą na wsparcie mieszkańców Świdnicy. Wszyscy pamiętamy o trudnej historii naszych narodów. Dla wielu polskich rodzin, również tych zamieszkujących obecnie  w Świdnicy, jest ona bardzo bolesna. Ostatnie wydarzenia na Ukrainie są jednak okazją  do naszego prawdziwego pojednania, próby wybaczenia zaszłości sprzed lat,  dlatego wierzymy w hojność i zaangażowanie mieszkańców miasta- mówi Łukasz Apołenis.   

Z ostatnich doniesień agencji prasowych wynika, że sytuacja w Kijowie stale się jednak pogarsza – rośnie liczba ofiar wśród demonstrantów, którzy są atakowani przez rządowe oddziały milicji.

PiS w Świdnicy

Pomoc_dla_Ukrainy