Strona główna Sport Piłka nożna Dwa zwycięstwa Stali Świdnica

Dwa zwycięstwa Stali Świdnica

0

Drużyny Stali Świdnica prowadzone przez Tomasza Oleksego nie zwalniają tempa w okresie przygotowawczym notując kolejne zwycięstwa. Po ostatnich wygranych juniorów (LDJ) 6:2 z Kłosem Lutomia i seniorów (klasa okręgowa) 2:0 z Zielonymi Mrowiny, w ubiegłą niedzielę młodsi zawodnicy pokonali 9:4 Deltę Słupice, natomiast starsi koledzy odprawili z kwitkiem Górnika Złotoryja zwyciężając 2:1.

 piłka nożna - uniwersalne

Na mecz z naszą drużyną występującą w Lidze Dolnośląskiej Juniorów, Delta Słupice przyjechała w dziewięcioosobowym składzie. Przyjezdni mogli jednak liczyć na pomoc świdnickich juniorów, których kilku zostało dokoptowanych do składu rywali. Byli postaciami wyróżniającymi się w drużynie gości, ale nie byli w stanie zapobiec wysokiej porażce Delty 4:9. Trzy bramki dla Stali zdobył Gładysz, po dwa trafienia zanotowali Lema i Turzański, po golu dołożyli ponadto Jarosz i Tadrzak.

Stal Świdnica – Delta Słupice 9:4 (3:3)

Stal: Bazydło, Jarosz, Dyszy, Turzański, Ciuba, Gładysz, Kot, Tadrzak, Machowski, Łuszkiewicz, Lema oraz Klag, Plewiński, Ziobrowski

W meczu seniorów pomiędzy drużyną z wałbrzyskiej okręgówki, a przedstawicielem legnickiej klasy okręgowej pierwsi z bramki cieszyli się goście ze Złotoryi. Jeszcze przed przerwą Stalówka doprowadziła do wyrównania, kiedy to Wilk wykorzystał dobre dogranie od Deca i precyzyjnym lobem pokonał bramkarza przeciwników. Po zmianie stron zwycięstwo świdniczanom dał Sowa strzelając na 2:1.

Stal Świdnica – Górnik Złotoryja 2:1 (1:1)

Stal: Bęc, Tyndel, Jędrasiewicz, Pasiewicz, Salamon, Sowa, Wilk, Michał Morawski, Czernicki, Dec, Furmankiewicz oraz Maciej Morawski, Krenczyk, Sikora

/Stal Świdnica/