Strona główna Temat dnia Pierwszy w powiecie Dom Spokojnej Starości

Pierwszy w powiecie Dom Spokojnej Starości

10

Do końca marca inwestor złoży wniosek o pozwolenie na budowę, a pod koniec 2014 roku rozpocznie się budowa Domu Spokojnej Starości w Witoszowie Dolnym. Tak zapewnia przedsiębiorca, który na terenie gminy Świdnica planuje wybudować Dom Spokojnej Starości.

 Wizualizacja Domu Spokojnej Starości w Witoszowie Dolnym

– W ośrodku będą miejsca dla ok. trzystu podopiecznych. Otrzymaliśmy już od inwestora koncepcję budowy, która zakłada na powierzchni  6722m2 budowę ok. 67 lokali mieszkalnych i 134 apartamentów mieszkalnych.  Do dyspozycji podopiecznych będą liczne zespoły: socjalno-rekreacyjny, socjalno-gastronomiczny, medyczno-rehabilitacyjny, socjalno-rehabilitacyjny. Dodatkowo pojawi się ponad 200 miejsc parkingowych. Gmina Świdnica musiała opracować szereg dokumentów umożliwiających rozpoczęcie inwestycji przez inwestora prywatnego, w tym miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego.  Prace nad ich przygotowaniami trwały blisko 2 lata. Obecnie teren został już uprzątnięty i przygotowany pod budowę – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

 O Dom Seniora walczyli sami seniorzy. Troje sąsiadów z ulicy Jodłowej w Świdnicy w 2012 roku  zebrało 2200 podpisów pod petycją do starosty, prezydenta Świdnicy i wójt gminy Świdnica. Pomysł zgłaszany był również w ramach budżetu obywatelskiego Świdnicy.

Obiekt ma powstać w Witoszowie Dolnym, bliskim sąsiedztwie szpitala „Latawiec” w Świdnicy.

Poprzedni artykułZbiórka dużych odpadów
Następny artykułRafał Ząbczyk i liderzy ŚFR odchodzą z PO