Jak zapowiadała Swidnica24.pl, cztery autobusy Solaris dotarły w piątek, 28 lutego do świdnickiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. To pierwsza dostawa nowych pojazdów, których w sumie będzie osiem. Wartość kontraktu przekracza 7 mln zł. Dzięki decyzji władz województwa dolnośląskiego MPK w Świdnicy otrzyma 4,8 mln zł unijnego wsparcia.
– Obecnie trwają odbiory techniczne autobusów. W najbliższych dniach pojazdy zostaną zarejestrowane i ubezpieczone. Przeszkoleni zostaną również kierowcy, a także mechanicy i elektrycy, którzy będą zajmować się obsługą i diagnostyką autobusów. Jeśli wszystko uda się zrealizować zgodnie z planem, to od połowy marca nowe autobusy będą wozić świdniczan – mówi Wiktor Karol, prezes MPK.
Kontrakt z Solaris Bus & Coach gwarantuje dostawę czterech autobusów 12-metrowych do końca lutego oraz kolejnych czterech do końca maja 2014 r. (dwa pojazdy 12-metrowe i dwa o długości 8,9 m ).

![Deszczowa giełda staroci nie odstraszyła miłośników rzeczy niezwykłych [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Swidnica-gielda-staroci-2025.11.02-mix-238x178.jpg)




![Kolejna kradzież w drogerii. Rozpoznajesz osoby ze zdjęć? [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/page-14-100x75.jpg)



![Recital znakomitej czeskiej pianistki zainauguruje tegoroczne Dni Muzyki Kameralnej w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/page_-inauguracja-Dni-Muzyki-Kamerlanej-Swidnica-2025-100x75.jpg)
![Kabaret Paranienormalni z nowym programem „Ostre Cięcie” w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/kabaret-SWIDNICA-2025-100x75.jpg)