Strona główna Bez kategorii Nowy wiadukt od poniedziałku

Nowy wiadukt od poniedziałku

29

W poniedziałek, 3 marca o godz. 8.30 zostanie otwarty nowy wiadukt przy  ul. Sprzymierzeńców/Polna Droga. Obiekt zrealizowano w ramach projektu przebudowy fragmentu wspomnianych ulic. Fundusze na ten cel przeznaczyło miasto Świdnica oraz Unia Europejska, dzięki decyzji władz województwa dolnośląskiego.

wiadukt_Sprzymierzencow_PolnaDroga

Po zrealizowaniu prac zdecydowanie poprawiło się bezpieczeństwo w tym miejscu. Do tej pory kierowcy dwóch pojazdów nie mogli się wyminąć pod wiaduktem, nie było również możliwości bezpiecznego przejścia dla pieszych. Ta sytuacja zmieniła się diametralnie. Co więcej dodatkowe udogodnienia zyskali również rowerzyści. Mimo że prace się przedłużyły, ze względu na kłopoty z pierwotnym wykonawcą obiektu oraz konieczność przeprowadzenia dodatkowych prac,  to kierowcy i piesi nie będą musieli czekać do 15 marca, na kiedy zaplanowano ostateczny termin dopuszczenia obiektu do ruchu.

 Wartość inwestycji, czyli przebudowy ulic Polna Droga i Sprzymierzeńców (odcinek od ul. Piaskowej do Rycerskiej) wraz z przebudową wiaduktu to  4,5 mln zł. Dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 wyniesie 3,1 mln zł.

/UM Świdnica/