Strona główna Temat dnia Komu 1% podatku? Pomóż Zuzi Strzelczyk!

Komu 1% podatku? Pomóż Zuzi Strzelczyk!

0

Ostateczny termin złożenia zeznania podatkowego za 2013 rok mija 30 kwietnia. Przy wypełnianiu formularza warto pamiętać o wyborze organizacji pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1% podatku. Przekazanie 1% nie wymaga żadnego wysiłku. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w zeznaniu podatkowym, pieniądze na wskazane konto przekaże Urząd Skarbowy. Jakiej organizacji pożytku ze Świdnicy i okolic można podarować skromną część podatku? Kogo wesprzeć w idei pomagania? Podobnie jak w ubiegłych latach czekamy na zgłoszenia, a informacje będą publikowane w każdą sobotę do 24 kwietnia 2014 roku. Dane organizacji lub osoby, można przesyłać na adres [email protected] Prosimy o załączenie krótkiej informacji o organizacji lub osobie wraz ze zdjęciem oraz nr KRS.

zuza-3-foto (2)

Pomóż Zuzi Strzelczyk!

Mam na imię Zuzanna,

Urodziłam się 19.06.2009r. – zdrowa i sprawna (otrzymałam 10 pkt.w skali Apgar). W ósmym miesiącu życia stwierdzono u mnie wodogłowie wewnętrzne nieaktywne i opóźnienie psychoruchowe,oraz padaczkę. A ostatnio średni niedosłuch. Siedzę samodzielnie z podparciem, nie chodzę, ale moi rodzice robią wszystko co w ich mocy, aby mnie tego nauczyć. Od kwietnia 2011r robię postępy, zaczęłam obracać się z pleców na brzuch i z powrotem. Codzienna rehabilitacja przynosi duże efekty, coraz dłużej potrafię utrzymać równowagę oraz podtrzymywana stawiam pierwsze kroki. Mówię pojedyncze sylaby. Mimo wszystko jestem pogodną i uśmiechniętą dziewczynką. Codziennie jestem rehabilitowana ruchowo w przychodni rehabilitacyjnej, oraz uczęszczam na terapie logopedyczną i zajęciową. Dzięki Państwa hojności za zebrane pieniądze, mogłabym być rehabilitowana przez dobrych specjalistów. Dochody moich rodziców są zbyt niskie, aby pokryć wszystkie koszty związane z moją chorobą.

Podatnik, który chce się podzielić 1% swojego podatku z organizacją pożytku publicznego, nie musi dokonywać żadnych wpłat na jej konto. Wystarczy jedynie podczas składania corocznego zeznania podatkowego wypełnić w formularzach PIT (36,36L,37,38,39)odpowiednie rubryki podając kwotę nie przekraczającą 1% wyliczonego podatku oraz KRS 0000037904 w rubryce „informacje uzupełniające”(w pozycji cel szczegółowy 1%) należy wpisać 11966 Strzelczyk Zuzanna Anna – to ważne, bo bez tej informacji, datek nie trafi na moje subkonto. 1% to Państwa pieniążki, które normalnie trafią do budżetu państwa, a tak mogą bezpośrednio trafić do dzieci chorych tak, jak ja.

 

Poprzedni artykułUlica Dworcowa do przebudowy
Następny artykułNa ważny temat: Rondo zamiast skrzyżowania