Strona główna Temat dnia Komenda po liftingu

Komenda po liftingu

0

Nowe okna, drzwi, odmalowane ściany i ogrzewanie podłogowe w celach dla tymczasowo zatrzymanych. Świdnicka Komenda Powiatowa Policji przy ulicy Jagiellońskiej przeszła gruntowny remont. Do pełni szczęścia brakuje tylko nowej elewacji i lepszego wyposażenia.

policja

– Mamy za sobą kilka trudnych miesięcy, ale cierpliwość się opłaciła – z zadowoleniem przyznaje Krzysztof Niziołek, komendant powiatowy. Od sierpnia 2013 roku  policjanci pracowali normalnie, mimo hałasu i kurzu na kolejno remontowanych piętrach. Wymienione zostały wszystkie instalacje, okna, drzwi, dach. Gruntownie odświeżono ściany, które teraz wszędzie mają jednolity szary kolor. – Ze względu na standaryzację do wyboru mieliśmy albo szary, albo biały – mówi komendant. Na jednym z pięter została wydzielona część dla wydziału kryminalnego. Drzwi otwierają kodowane karty, a prawo wejścia ma tylko część funkcjonariuszy. Remont przeszły także „dyżurka” i tymczasowy areszt. W obu miejscach całą dobę pracują kamery. – W każdej z czterech cel są dwie, kolejne dwie na korytarzu – oprowadza Krzysztof Niziołek. Osadzeni mają nowe prycze i przymocowane na stałe stół wraz z krzesłami. Ciepło w pomieszczeniach dla zatrzymanych zapewnia ogrzewanie podłogowe. Wkrótce uruchomione zostanie także tzw. brudne wejście. Zatrzymani będą wwożeni przez podwórze.

Remont kosztował ponad 2 miliony złotych. Środki pochodzą z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Systematycznie trwa wymiana mebli, a pieniądze na ten cel pozyskiwane są z Komendy Wojewódzkiej i od samorządów. – Mamy nadzieję, że uda nam się także odnowić elewację budynku – dodaje komendant. – Jestem przekonany, że nareszcie po wielu latach nie musimy się wstydzić. Policjanci mogą pracować w godnych warunkach.

asz