Strona główna Bez kategorii Dworzec w Jaworzynie do remontu

Dworzec w Jaworzynie do remontu

9

Wszystko wskazuje na to, że nowy rok przyniósł wreszcie konkrety dotyczące dworca kolejowego w Jaworzynie Śląskiej. Remont dworca swoim zakresem obejmować będzie zarówno całość budynku wraz z częścią pasażerską oraz część, która zostanie wykorzystana przez instytucje samorządowe. Kompleksowo zostanie zagospodarowany także teren przydworcowy z chodnikami oraz parkingiem.

dworzec Jaworzyna
Zdjęcie PKP
W przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyła Firma Budowlana Eugeniusz Dota z Poznania, która zaoferowała wykonanie remontu za 5.830.842,20 złotych. Jeśli uda się pomyślnie zakończyć procedurę przetargową i sprawnie podpisać umowę, to wykonawca będzie potrzebował roku na wykonanie prac.

Natomiast na początku lutego PKP S.A. ogłosiła wynik przetargu na zarządzanie i pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego dla realizacji zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa dworca kolejowego Jaworzyna Śląska”. W tym postępowaniu wybrano ofertę konsorcjum firm: Biuro Inwestorskie Janusz Rybka oraz Biuro Inwestorskie sp. z o. o. z Wrocławia opiewającą na kwotę 83.394,00 zł.

– Cieszę się, że po trwających sporo czasu rozmowach i przesuwaniu czasu rozpoczęcia procedur uruchamiających rozpoczęcie modernizacji dworca na reszcie inwestycja zaczyna być realna. Nie muszę przekonywać, jak ważna jest ona dla Jaworzyny Śląskiej. Jaworzyna to miasto kolei, a dworzec jest wizytówką nie tylko szeroko rozumianych kolei, ale również gminy. Mam nadzieję, że w najbliższych latach będzie rozwijać będzie się lokalny transport kolejowy, a wraz z tym rozwojem na znaczeniu zyska nasza stacja kolejowa i miasto – mówi burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz.

/informacja UM Jaworzyna Śląska/

Poprzedni artykułOddaj książki pod skrzydła Red Barona
Następny artykułPrzyjaciół nie zostawia się w potrzebie