Strona główna Wydarzenia Oddaj książki pod skrzydła Red Barona

Oddaj książki pod skrzydła Red Barona

0

Hotel Red Baron w Świdnicy zaprasza wszystkich chętnych do akcji zbierania książek do biblioteki Red Baron. Chcesz się podzielić swoim księgozbiorem? Wesprzyj akcję i wygraj vouchery do wykorzystania w hotelu.

_NSC5963a

Red Baron Hotel & Restaurant otworzył się we wrześniu 2013 roku. Od tego czasu zyskał już grono stałych gości w hotelu i restauracji. Teraz przyszedł czas na zapełnienie i uruchomienie biblioteki, która mieści się na I piętrze zabytkowej części obiektu. Podczas remontu elewacja budynku oraz sala wraz z zachowaną sztukaterią były pod wyjątkowym nadzorem konserwatora zabytków. W sali tej odtworzono oryginalnie zachowaną sztukaterię na suficie. „Po ściągnięciu oryginalnych elementów sztukaterii okazało się, że jedna z warstw, którymi była pokryta to złoto. To było naprawdę niesamowite.” – mówi Sylwia Toporkiewicz, właścicielka hotelu. Sala ta, decyzją konserwatora zabytków została zachowana, a sztukateria odtworzona.

Początkowo w projektach miał to być pokój klubowy tylko dla gości hotelowych. W trakcie inwestycji zmieniliśmy przeznaczenie tego miejsca, stwierdzając, że powinno być ono dostępne dla wszystkich” – mówi pani Sylwia. Salę Red Barona można wynająć jako salę szkoleniową lub zorganizować w niej prezentację. Wynajmowana jest również na różnego rodzaju imprezy okolicznościowe. Ma trzy piękne, duże okna zaokrąglone na górze, odtworzoną sztukaterię, a na jednej ze ścian znajduje się olbrzymia biblioteka. „Nasza nastoletnia córka wpadła na pomysł, żeby zorganizować akcję zapełnienia książkami wielu regałów, które teraz świecą pustkami” – wspomina właścicielka. I tak zrodził się pomysł na akcję „Oddaj książki pod skrzydła Red Barona”.

W zamian za książki hotel proponuje kawę lub herbatę z deserem w restauracji ( za przynajmniej 5 przyniesionych książek) lub udział w loterii, w której do wygrania będą 3 vouchery każdy o wartości 100 zł (za dostarczenie powyżej 10 książek). „Chętnie przygarniemy wszystkie książki, oprócz podręczników i książek dla najmlodszych. Stare i nowe, polskie i zagraniczne, a najbardziej cieszyć nas będą te z dedykacją dla przyszłych czytelników biblioteki Red Barona” – mówi właścicielka. Zbieranie książek rozpocznie się 17 lutego i trwać będzie do 9 marca, a laureatów poznamy na funpage’u hotelu Red Baron.

W przyszłości w bibliotece Red Barona planowane są spotkania z ciekawymi ludźmi, wieczorki poetyckie i inne tematyczne imprezy. „Może uda się tam stworzyć miejsce, gdzie przy dźwiękach spokojnej muzyki będzie można napić się gorącej kawy lub aromatycznej herbaty i poszperać wśród regałów z książkami” – snuje plany pani Sylwia.

Poprzedni artykułZabiorą duże śmieci spod domu
Następny artykułDworzec w Jaworzynie do remontu