Strona główna Magazyn Kuchnia Czary Penelopy: Egzotyczny koktajl

Czary Penelopy: Egzotyczny koktajl

0

Staram się nie kupować gotowych soków w kartonach. Najczęściej pijemy po prostu wodę, a dzieciom robię domową lemoniadę lub świeżo wyciśnięty sok z cytrusów. O tej porze roku egzotyczne owoce są dość tanie, więc niemal każdego dnia serwuję im taką szklaneczkę witamin.

koktajl

Świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy jest przepyszny, orzeźwiający, słodki i pachnący. Nie do podrobienia. Sam w sobie jest wspaniały. Jeśli jednak dodamy do niego inne owoce, uzyskamy domowy sok typu multiwitamina. Do zrobienia właśnie takiej, wzbogaconej wersji tego soku natchnęła mnie moja przyjaciółka Marzena. Któregoś dnia, wracając z rodzinnych stron, odwiedziliśmy ją i poczęstowała nas koktajlem pomarańczowo- ananasowym. Moim córeczkom tak zasmakował ten zestaw, że od tego czasu dziewczynki niemal codziennie komponują nowe smaki naszych egzotycznych koktajli. Zupełnie nie wiem, dlaczego owocowe koktajle robiłam tylko latem. Zimą, jak się okazuje, również z powodzeniem można serwować sobie takie tropikalne mieszanki.

 Potrzeba:

1 grapefruit

4 pomarańcze

1 mały banan

1/4 dojrzałego ananasa

 Najpierw wyciskamy sok z cytrusów. Następnie przelewamy go do blendera, dodajemy pokrojonego ananasa, pokrojonego banana (ewentualnie jeszcze jakiś owoc), zamykamy blender i miksujemy do uzyskania gęstej, aksamitnej konsystencji. Pychota!

Penelopa Rybarkiewicz-Szmajduch

Pobierz przepis w PDF