Strona główna Sport Siatkówka Wyjazdowa potyczka z ligowym sąsiadem

Wyjazdowa potyczka z ligowym sąsiadem

0

Siatkarki MKS-u Świdnica czeka kolejny pojedynek, którego stawką będzie zbliżenie się do pierwszej czwórki w tabeli, umożliwiającej walkę w fazie play-off o awans do I ligi. Ewentualna porażka może już na dobre zamknąć podopiecznym Marka Olczyka drogę do wymarzonego celu. 

 Clipboard03

O zwycięstwo, oczywiście najlepiej za trzy punkty (3:0 lub 3:1) będzie jednak niezwykle ciężko. W stolicy Śląska, miejscowy Sokół Katowice plasujący się obecnie na piątym miejscu w tabeli z 30 punktami na koncie podejmie szóste w ligowym zestawieniu świdniczanki (28 punktów). Ciężko zatem jednoznacznie wskazać faworyta sobotniej konfrontacji, która rozpocznie się o 11.00 w Katowicach. Miejscowe z pewnością liczą na pomoc swoich kibiców, my mamy nadzieję, iż MKS powtórzy wynik z pierwszego meczu, kiedy to wygrał 3:1.

Zdajemy sobie sprawę z wagi tego meczu. Mamy problem z chorymi zawodniczkami. Występ Bernaciak i Krusiewicz stoi pod dość sporym znakiem zapytania, ale po dwutygodniowej przerwie zagra Sadowska. Będziemy walczyć o każdy punkt – zapowiada trener MKS-u Marek Olczyk.

17. kolejka:

Sokół Katowice – MKS Świdnica

Gwardia Wrocław – SMS LO2 Opole

SMS PZPS II Sosnowiec – Olimpia Jawor

Ares Nowa Sól – Zorza Wodzisław Śląski

PLKS Pszczyna – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice

MKS II Dąbrowa Górnicza – MCKiS Jaworzno