Strona główna Temat dnia Budżet obywatelski: Promują swoje projekty

Budżet obywatelski: Promują swoje projekty

26

Jedni zachęcają po prostu do głosowania, inni promują konkretne projekty. W przeciwieństwie do wyborów samorządowych czy parlamentarnych, tym razem nie będzie obowiązywała cisza wyborcza.

budżet obywatelski

Do głosowania od początku zachęca prezydent miasta,  pod koniec ubiegłego z własną kampanią wystartowało Prawo i Sprawiedliwość, w Wspólnota Samorządowa dołączyła na początku 2014, angażując w swoje działania… Johna Lennona.

“- Apele o tzw. obywatelską postawę są często mało skuteczne. Ważniejsze jest, żeby wielu z nas pomyślało tak- wyobrażam sobie, że naprawdę zbudowano coś, co jest dla mnie ważne. I nie zależy to od spełnienia bardziej lub mniej wiarygodnych obietnic wyborczych, lecz od mojego głosu oddanego na tę konkretną inwestycję. To się może udać!- mówi Leszek Podgórski, przewodniczący klubu radnych WS w Radzie Miejskiej. Dlatego naszą akcję zatytułowaliśmy „ WYOBRAŹ SOBIE, ŻE….”. Inspiracją dla niej jest przebój sprzed lat, dobrze znany także dzisiaj. John Lennon w piosence „Imagine” zachęcał do patrzenia na świat oczami wyobraźni i śmiałego opowiadania się za swoimi marzeniami. Utwór powstał w odmiennej od naszej rzeczywistości i odwoływał się do haseł innej kultury. Jednak zawsze i każdemu może być bliskie wezwanie Lennona – Możesz mnie nazwać marzycielem, ale nie jestem jedyny. Przez kilka najbliższych dni członkowie i sympatycy WS kolportować będą specjalnie przygotowane ulotki w wersji elektronicznej i papierowej. Liczymy, że świdniczanie, którzy je otrzymają, zechcą puścić je w dalszy obieg. Przypomnijmy sobie niezwykłą wręcz klimatyczną melodię „Imagine” i weźmy sobie do serca nasz apel: Odważ się uruchomić swą wyobraźnię i zaufać sile swojego głosu!” – zachęca Krzysztof Czarnecki.

image002

Autorzy poszczególnych projektów, a jest ich aż 218, prowadzą własne kampanie za pośrednictwem portali społecznościowych, e-maili czy ulotek. I tak agituje np. Gimnazjum nr 4:

ulotka G4

Do głosowania na swój projekt zachęca również Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami:

SCHRO_1_ok

Kampanię prowadzi również Świdnickie Forum Rozwoju:

forum rozwoju

O poparcie stara się  społeczność Szkoły Podstawowej nr 315:

Plakat SP 315

Do głosowania zachęcają mieszkańcy budynków przy placu Drzymały:

plac drzymały

Prawica Rzeczypospolitej zachęca do głosowania na rewitalizację Parku Centralnego

Prawica RP

Stowarzyszenie Aktywnych Świdniczan proponuje oddanie głosu na ich projekty

SAS

Swój projekt promuje także III LO w Świdnicy

boisko male na fb

Do głosowania zachęca także Kościół Pokoju

KP_listaZachęta do projektu zagospodarowania parku:

Projek 59 - PARK SAPERÓW-page-001 (1)Propozycja Fundacji Małżeństwo Rodzina i Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość:

ulotkaKrzysztof Grudziński zachęca:

Grudziński 11 jpeg

Wszystkich, którzy chcą zaprezentować swoje projekty na portalu Swidnica24.pl, zachęcamy do nasyłania e-maili z ulotkami na adres kontakt@swidnica24.pl. Wszystkie zostaną zamieszczone w tym artykule.