Strona główna Wydarzenia Żarów Targowisko zmienia wygląd

Targowisko zmienia wygląd

2

Z tygodnia na tydzień zmienia się krajobraz w rejonie żarowskiego targowiska. Prace remontowe ruszyły pod koniec listopada minionego roku i najprawdopodobniej potrwają do końca czerwca.

P1090303_800x600

Pierwsze zmiany są już mocno zauważalne, a najbardziej z nich cieszą się sami mieszkańcy Żarowa. – Na targowisku w Żarowie sprzedaje się prawie wszystko. Przychodzę tutaj po świeże owoce i warzywa, ale każdy znajdzie coś dla siebie. Remont tego miejsca był bardzo potrzebny i cieszę, że przejdzie ono w końcu gruntowną przemianę. Do tej pory zmotoryzowani klienci musieli parkować swoje pojazdy gdzieś w pobliżu tego miejsca, a przy niesprzyjającej pogodzie trzeba było nierzadko brnąć w wielkim błocie. Dziś już widać pierwsze efekty, powstały nowe parkingi, które w znacznym stopniu ułatwią komunikację, a i nasza stara fontanna zyska nowy wygląd – przyznaje Jan Bacański, mieszkaniec Żarowa, który już od dłuższego czasu przygląda się realizowanej inwestycji.

Prace remontowe przy modernizacji targowiska w Żarowie postępują z dnia na dzień. Wykonane zostały już pierwsze parkingi, trwa remont fontanny i miejskiego szaletu. – Zakończył się już remont parkingów, które zostały udostępnione mieszkańcom Żarowa, a w tej chwili trwają zaawansowane prace w miejscu samego targowiska. Do użytku mieszkańców został oddany również nowy ciąg pieszo-jezdny. Wbudowano już 112 fundamentów pod konstrukcję wiaty i kończymy także układanie kostki betonowej na płycie targowiska – wylicza Jacek Harla z firmy handlowo-usługowej DABRO-BAU, która wygrała przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego. A w planach jest jeszcze więcej. Odnowione zostanie również ogrodzenie, punkt poboru wody i energii elektrycznej. Powstanie 97 miejsc handlowych, w tym 51 będzie zadaszonych. Będą to kolosalne zmiany, które wraz z postępem wykonywanych prac będą coraz bardziej zauważalne.

Na gruntowny remont targowiska gmina Żarów pozyskała ponad 500 tysięcy złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Inwestycja pochłonie w sumie ponad 850 tysięcy złotych. Zmodernizowany obiekt zostanie oddany do użytku pod koniec czerwca 2014 roku.

Magdalena Pawlik

Poprzedni artykułJam Session w Klubie Bolko
Następny artykułAmbicja to nie wszystko [FOTO]