Strona główna Sport Siatkówka Świdniczanie mistrzami powiatu

Świdniczanie mistrzami powiatu

0

Prowadzona przez trenera Piotra Godulę drużyna Gimnazjum nr 3 zwyciężyła w finale powiatowym gimnazjady szkolnej w piłce siatkowej chłopców. Świdniczanie dzięki wygranej zapewnili sobie awans do półfinału strefy wałbrzyskiej.

Gimnazjum

Zwycięstwo nie przyszło nam łatwo. W pierwszym meczu, który był dla nas przetarciem i zapoznaniem się z miejscową halą pokonaliśmy 2:1 zespół Gimnazjum z Witoszowa Dolnego. Dodatkowym smaczkiem tego spotkania było to, iż w Witoszowie grało dwóch siatkarzy UKS-u Dekoria, którzy na co dzień trenują z naszymi chłopakami. W drugim pojedynku zagraliśmy już z dużym spokojem i łatwo ograliśmy Gimnazjum nr 2 ze Strzegomia 2:0. Trzeci mecz to starcie z gospodarzami, niepokonanymi jak dotąd w turnieju siatkarzami z Gimnazjum z Żarowa. W pierwszym secie żarowianie wykorzystali atut własnego boiska i zwyciężyli. Drugi i trzeci set to już popis hartu ducha, waleczności oraz niesamowitej woli zwycięstwa chłopaków z „trójki”. Wygrana 2:1 dała nam upragnione zwycięstwo i udział w półfinale strefy wałbrzyskiej, który zostanie rozegrany 6 lutego w Gimnazjum nr 3 w Świdnicy – komentuje przebieg zawodów trener świdnickiej drużyny Piotr Godula.

Skład Gimnazjum nr 3: Maciej Kurnicki (kapitan), Jakub Popławski, Patryk Stabrawa, Filip Slatan, Aleksander Rataj, Krystian Sochacki (wszyscy IIb) oraz Adrian Dymitruk (IIIb).