Strona główna Temat dnia Blackrock Arena w Zaułku Świętokrzyskim

Blackrock Arena w Zaułku Świętokrzyskim

50

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już wiosną tego roku pełną parą ruszy budowa Zaułka Świętokrzyskiego. Projekt obiektu jest na ukończeniu i lada moment inwestor dostanie pozwolenie na budowę.

1

Zastępca prezydenta Ireneusz Pałac wraz z Marcinem Kucharskim z pracowni Q2 Studio APP z Wrocławia spotkali się z właścicielami lokali sąsiadującymi z przyszłą galerią, by porozmawiać o szczegółach dotyczących zmian zagospodarowania terenu.

Mieszkańcy zapoznali się z projektem inwestycji, którą przedstawił przedstawiciel biura projektowego. – Obiekt będzie się składał z 3 kondygnacji, a w jego skład wejdzie m.in. parking podziemny mieszczący 119 pojazdów. Ponadto przy samej galerii znajdzie się miejsce dla 70 samochodów – mówił. To właśnie rozwiązania komunikacyjne przede wszystkim interesowały mieszkańców, którzy martwią się, czy całkowite zmiany zagospodarowania terenu zablokują im możliwość parkowania samochodów przy swoich kamienicach. Zastępca prezydenta Ireneusz Pałac zapewnia, że zarówno podczas trwania budowy obiektu, jak i w momencie jego funkcjonowania mieszkańcy nie będą mieli problemów z dostaniem się do swoich domów ani z miejscami dla aut.

Na powierzchni blisko 0,40 ha prawdopodobnie za ok.3 miesiące rozpoczną się prace budowlane. Spółka Blackrock Properties postawi tam galerię handlowo – usługową Blackrock Arena. – Na razie nie chcę mówić o dokładnej dacie rozpoczęcia budowy inwestycji. Czekamy na pozwolenie na budowę i nie jestem w stanie powiedzieć, ile to jeszcze potrwa. Jedno jest pewne, chcemy zacząć jak najszybciej – zapewnia Paweł Skonieczny, prokurent spółki Blackrock Properties.

Ścisłe centrum miasta ma zyskać zupełnie nowe oblicze. Zaniedbane podwórka śródmieścia, a w tym przypadku Zaułek Świętokrzyski zmienią się nie do poznania. Oprócz nowoczesnego obiektu również sąsiadujące z nim kamienice zyskają nowe elewacje, a dotychczasowa kiepska wizytówka centrum w postaci starej oficyny zostanie wyburzona. – Dostaliśmy zgodę konserwatora zabytków na jej wyburzenie. Stan zużycia to aż 95-97%, więc ewentualne inwestowanie w nią nie miałoby najmniejszego sensu. Koszt tej operacji to kilkadziesiąt tysięcy złotych – mówi Paweł Skonieczny.

Jakie sklepy pojawią się w Blackrock Arenie? – Finalizujemy już ostatnie umowy z najemcami. Na tę chwilę mamy już sprzedane 80% powierzchni, ale dopóki nie będziemy mieć wszystkich podpisów, nie mogę zdradzić szczegółów, jeśli chodzi o konkretne marki – uprzedza Michał Mazepa z firmy MM Consulting, odpowiadającej za komercjalizację powierzchni. Jak nas zapewniał Mazepa, w obiekcie pojawią się marki długo oczekiwane przez świdniczan, będą to nowe sklepy, których w mieście nie ma. Trwają również rozmowy z jedną z firm świadczących usługi rozrywkowe i fitness. W galerii znajdzie też swoje miejsce market spożywczy o powierzchni użytkowej tysiąca metrów kwadratowych.

Jak zapowiada Paweł Skonieczny, w zależności od warunków pogodowych budowa potrwa 15-18 miesięcy.

O przymiarkach do budowy galerii w Zaułku świętokrzyskim pisaliśmy także tu:

Galeria Zaułek Świętokrzyski w …

NM

wizualizacja ze strony blackrockproperties.pl

Poprzedni artykułZłoci pływacy z SP 4
Następny artykułŚwidniczanie mistrzami powiatu