Strona główna Kultura Świdnicki CEDEEN wystąpi w Bolesławcu

Świdnicki CEDEEN wystąpi w Bolesławcu

0

Zwycięzcy Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych ARLEKINADA 2013, grupa teatralna CEDEEN ze spektaklem „W teatrze trzeba grać” zagra dla bolesławieckiej publiczności na deskach Teatru Starego już 21 lutego.

CEDEEN

Aktorzy teatru CEDEEN, działającego w Młodzieżowym Domu Kultury, którego opiekunem jest Joanna Chojnowska wystąpią ze spektaklem „W teatrze trzeba grać”, który powstał na podstawie motywów „Kartoteki” Tadeusza Różewicza.

– Podejmowane są w nim ważne dla młodych ludzi tematy: rodzina, szkoła, ideały, miłość itp. Te ważne problemy przekazane są przez aktorów językiem teatru, czyli poprzez odpowiedni symbol, gest, ruch i słowo. Spektakl nie posiada scenografii i i zbędnych rekwizytów, nie ma też oprawy muzycznej, a jednak ten minimalizm sceniczny podkreśla i uwydatnia zdolności aktorów. Bohaterem przedstawienia jest Chór, który stymuluje, mobilizuje do działania i podejmowania życiowych decyzji – mówi Joanna Chojnowska, opiekun grupy.

„W teatrze trzeba grać, tu musi się coś dziać…”, to cytat z Różewicza, który przypomina, że w życiu tak jak w teatrze trzeba coś robić, dlatego leitmotivem spektaklu są powtarzające się słowa: „Rób coś, mów coś, ruszaj się, myśl.”, które skierowane są do aktorów, ale przede wszystkim do widzów.

Aktorzy: Jakub Kleina, Paulina Krzeczkowska, Gabriela Leśniańska, Karol Moczulski, Aleksandra Piętka, Mariusz Pielech, Justyna Popek, Aleksandra Tekiela, Kuba Zając.