Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnicka Orkiestra na ostatniej prostej

Świdnicka Orkiestra na ostatniej prostej

0

Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ruszą do zbiórki już w niedzielę 12 stycznia. Połączone siły ludzi dobrych serc będą kwestować w Rynku, Galerii Świdnickiej, na antenie Telewizji Teletop Sudety oraz w całym mieście. Wolontariuszy z czerwonymi sercami będzie można spotkać niemalże wszędzie. 

WOSP 6

W tegoroczny orkiestrowy finał włączy się wiele osób. W Rynku 12 stycznia od godziny 10.00 będziemy mogli podziwiać m.in.:   Forum Sudetyoffroad zaprezentuje możliwości samochodów terenowych, motocykliści z klubu Rider Świdnica pokażą swoje maszyny. Na Rynku będą również obecne eksponaty Muzeum Broni i Militariów z Witoszowa. Sowiogórskie Bractwo Kolejowe pokaże drezynę, strażacy z OSP Świdnica oraz Państwowa Straż Pożarna w Świdnicy również zapowiedziała się w Rynku. IV Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy da pokaz musztry i samoobrony. Komisarz Lew z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przywita dzieci, a policjanci zaprezentują swoją pracę i umiejętności. Natomiast Areszt Śledczy w Świdnicy zapewni gorącą strawę, którą będzie rozprowadzać Komenda Hufca ZHP w Świdnicy.

Od godziny 16:00 licytacje i atrakcje przeniosą się do Galerii Świdnickiej, gdzie zaprezentują się zespoły Świdnickiego Ośrodka Kultury – Mała Świdnica, Krąg i Jubilat, świdniccy seniorzy oraz muzycy.

Od godziny 18:00 na żywo na antenie Telewizji Teletop Sudety będą trwały licytacje atrakcyjnych fantów – m.in.: lotów balonem.

0 20:00 z dachu Galerii Świdnickiej do nieba pofrunie orkiestrowe światełko. Podczas 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Galeria Świdnicka będzie czynna do godziny 21:00 – zapowiedziano także rabaty i wiele atrakcji dla kupujących.

Organizatorzy cały czas przyjmują fanty do licytacji, najnowsze fanty to m.in.: 5 przejazdów samochodami terenowymi; koszulki zlotowe i parada ślubna od motocyklistów oraz hełm strażacki.

Niebawem pierwsze orkiestrowe skarbonki pojawią się w świdnickich firmach i instytucjach.

Po szczegóły dotyczące programu i fantów zapraszamy na strony współorganizatorów: www.sok.com.pl/22final, www.tvts.pl oraz www.galeria-swidnicka.pl