Strona główna Bez kategorii Trzej Królowie w Świdnicy

Trzej Królowie w Świdnicy

4

W najbliższy poniedziałek, 6 stycznia obchodzić będziemy święto Objawienia Pańskiego znane powszechnie jako Święto Trzech Króli. Po raz drugi do radosnego świętowania w formie marszu włączą się także świdniczanie. Inicjatywę organizacji i przeprowadzenia Orszaku w Świdnicy podjęła się ponownie Fundacja Małżeństwo Rodzina. 

orszak 57

W poniedziałek po godz. 12.30 orszak wyruszy spod świdnickiej katedry do szopki w Rynku, a towarzyszyć mu będą barwne orszaki władców oraz dużo śpiewu i muzyki. Poszczególne Orszaki będą przedstawiać trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę. Na trasie na uczestników czekać będzie wiele niespodzianek.

Nieodłącznym elementem jasełek ulicznych jest zachęcanie wszystkich do wyrażania radości z Bożego Narodzenia m. in. poprzez wspólny śpiew. Dlatego na uczestników jasełek będą czekały kolorowe śpiewniki oraz papierowe korony, które będą rozdawane bezpłatnie.

– Orszak Trzech Króli ma szansę stać się piękną miejską tradycją, dzięki której ulice naszego miasta będą cyklicznie rozbrzmiewały najpiękniejszymi polskimi kolędami i pastorałkami. Dobrym przykładem niech będzie ubiegłoroczny Orszak, kiedy to ulicami Świdnicy przeszedł tłum rozśpiewanych świdniczan. Zachwyciły także piękne, kolędowe stroje oraz liczne atrakcje, a także przygotowane przez najmłodszych sceny jasełkowe, które czekały na trasie Orszaku – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Do orszaku może się przyłączyć każda chętna osoba niezależnie od miejsca zamieszkania oraz wyznania i przekonań religijnych.

***

Informacja o zmianach w ruchu

W związku z organizacją Orszaku Trzech Króli w Świdnicy przewidziane są zmiany w organizacji ruchu.

Orszak zaplanowano w Świdnicy na poniedziałek, 6 stycznia w godz. 12.30-14.00. Przebieg trasy od pl. Jana Pawła II ulicami: Długą, pl. Wolności, ul. Wrocławską, 1 Maja, pl. św. Małgorzaty, ul. Franciszkańską, Rynek.

Ważne dla kierowców

Na czas przejścia Policja, Straż Miejska oraz służby porządkowe będą zamykały ruch w następujących miejscach: ul. Długa (od pl. Jana Pawła II do pl. Wolności), pl. Wolności, ul. Wrocławska do skrzyżowania z ul. Wodną,
1 Maja, pl. św. Małgorzaty, ul. Franciszkańska.

ORSZAK_TRASA_PRZEJŒCIA.cdr

Poprzedni artykułTym razem Pszczyna okazała się lepsza
Następny artykułŚwidnicka Orkiestra na ostatniej prostej