Strona główna Bez kategorii Świdnica na wystawie w Strasburgu

Świdnica na wystawie w Strasburgu

2

Zdjęcie świdnickiego Rynku nocą znalazło się na wystawie, która od 27 do 31 stycznia będzie prezentowana podczas posiedzeń Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Strasburgu. To część projektu „Zakochaj się w Polsce nocą”.

swidnica2

W ramach akcji wykonywane są sesje fotograficzne miast i miejscowości naszego kraju porą nocną. Dzięki iluminacji i nocnej grze świateł zdjęcia nabierają zupełnie innego, niejednokrotnie fantastycznego wymiaru. Ze zrealizowanych prac powstają wystawy, które są prezentowane w przestrzeni publicznej oraz w pomieszczeniach zamkniętych. Pokazy wystawiane są zarówno na terenie Polski jak i poza jej granicami.

swidnica

Projekt fotograficzny „Zakochaj się w Polsce nocą” realizowany jest od 2011 r. przez Krzysztofa T. Masiuka, artystę-fotografa, a zawodowo sekretarza Narodowej Rady Ekologicznej. Podróżując po Polsce z aparatem fotograficznym w dłoni, Krzysztof utrwala piękno naszego kraju w niestandardowy sposób, czyli w nocy. Choć ulubionym tematem zdjęć pochodzącego z Suchej Beskidzkiej autora był do niedawna pejzaż, to za sprawą inspiracji dziełami XIX-wiecznego francuskiego fotografa Gustave Le Graya, rozpoczął on realizację swoich młodzieńczych marzeń o przedstawieniu Polski światłami nocy.

 Organizatorami wystawy w Strasburgu są: Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych oraz Stałe Przedstawicielstwo RP przy Radzie Europy w Strasburgu, a Partnerem Organizacyjnym została Grupa Azoty.

Maciej Stepek/ opr. red.

Poprzedni artykułZatrzymany z zestawem narkotyków
Następny artykułLepszy tylko Śląsk Wrocław